داخلی آرشيو خبر صفحه حوادث
امتیاز مثبت 
۱
 
بازداشت 181 مجرم توسط پلیس کرج
کد مطلب: ۲۲۹۰۳
تاریخ انتشار:سه شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۷:۲۷
اوشیدا: 181 سارق، اراذل و اوباش و توزیع‌کننده مواد مخدر در عملیات ویژه پلیس کرج بازداشت شدند.
بازداشت 181 مجرم توسط پلیس کرج
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: «سرهنگ سید حسین سید حقیقی» فرمانده انتظامی شهرستان کرج گفت: به دنبال دریافت گزارش‌های مردمی و تجزیه و تحلیل اخبار و رخداد‌ها ی روزانه مناطقی که آلوده به موضوع‌های سرقت، شرارت و تهیه و توزیع مواد مخدر، مشروبات الکلی و سایر موضوع‌های مجرمانه بودند شناسایی شده و پاکسازی آنها با هدف جلب رضایت شهروندان و دستگیری متهمان و مجرمان در راستای طرح‌های منسجم پاکسازی در اولویت کاری پلیس کرج قرار گرفت.

وی افزود: پس از انجام برنامه‌ریزی‌های معین شش نقطه هدف مشخص و با انجام هماهنگی‌های قضایی، احکام لازم جهت دستگیری متهمان و بازرسی مخفیگاه‌های آنان اخذ و فرایند چند مرحله‌ای عملیات پاکسازی از اول اسفند ماه آغاز شد که در اجرای این طرح ۱۸۱ متهم در خصوص اعتیاد، سرقت، شرارت، تهیه و توزیع مواد مخدر و مشروبات الکلی، اخاذ تحت عنوان مأمور و زورگیر و... دستگیر شدند.
فرمانده انتظامی شهرستان کرج گفت: در اجرای این طرح‌ها ۸۴ کیلو و ۴۹۰ گرم انواع مواد مخدر که بیشترین آن شامل تریاک و حشیش بود کشف و همچنین مقادیر قابل توجهی مشروبات الکلی و یک سلاح شکاری کشف و ضبط شد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین در بازرسی از مخفیگاه‌های متهمان سه خودروی مسروقه، ۱۹۵ گوشی و لوازم آن، چک‌پول‌های جعلی و تعداد قابل توجهی انواع لوازم مسروقه خودرو و منزل کشف شد.

وی همچنین به دستگیری اعضای باند بزرگ سرقت لوازم خودرو‌ها و کیف قاپی اشاره کرد و گفت: این باند چهار نفره که همگی دارای سوابق متعددی هستند و اقدام به سرقت‌های گسترده و فروش اموال مسروقه در نقاط مختلف کرج می‌کردند، قبل از اجرای طرح شناسایی و همزمان با طرح در مخفیگاه خود که باغی در محدوده مشکین دشت بود دستگیر شدند و به ده‌ها سرقت اعتراف کرده که تاکنون ۸۱ تن از مالباختگان و شکات این پرونده شناسایی شده‌اند.

رئیس پلیس کرج با اعلام دستگیری دزدان سابقه‌دار خانه‌ها گفت: وی با کمین کردن در جلوی آپارتـمان‌ها، از سهل انگاری ساکنان سوء استفاده کرده و با ورود به آپارتمان‌ها، سرقت‌های خود را انجام می‌داد که پرونده وی نیز به همراه مالباختگان شناسایی و به مراجع قضایی تحویل شد.«سرهنگ سید حقیقی» گفت: در میان اراذل و اوباش دستگیر شده یکی از آنان معروف به «سیاه» با چندین فقره پرونده و حکم قضایی در ارتباط با شــــــرارت، درگیری، قدرت نمایی و آدم ربایی بوده که با توجه به ترس شکات از ارائه شکایت علیه وی تاکنون هفت شاکی به پلیس مراجعه داشته‌اند که از مردم منطقه کیانمهر کرج درخواست می‌گردد چنانچه در خصوص وی شکایتی دارند به مراکز انتظامی کرج مراجعه کنند.فرمانده انتظامی شهرستان کرج در خصوص صحت عمل و رد رشوه مأموران وظیفه شناس دخیل در طرح پاکسازی گفت: در یکی از عملیات‌ها که منجر به دستگیری باند سه نفره تهیه و توزیع مواد مخدر شد، متهمان که به منظور رهایی از چنگال عدالت قصد پرداخت رشوه به مبلغ ۱۰ میلیون و ۳۰۰ هزار ریال را داشتند با عزت نفس مأموران روبه‌رو شده و ناکام ماندند، همچنین در موردی دیگر مأموران در جریان طرح، یک فقره چک ۱۳۰ میلیون ریالی را کشف کرده و بلافاصله به صاحب آن بازگرداندند.

وی گفت: با توجه به نزدیکی چهارشنبه آخر سال، مأموران انتظامی کرج در جریان اجرای طرح‌ها موفق به کشف ۳ کیلو و ۳۲ گرم مواد محترقه خطرناک و ۷۳ هزار و ۵۷۸ عدد انواع مواد محترقه شده و در این رابطه ۳۰ متهم دستگیر شده‌اند.

سرهنگ حقیقی افزود: خط قرمز پلیس برای چهارشنبه آخر سال مزاحمت برای شهروندان و ایجاد راهبندان بوده و در صورتی که افرادی اقدام به ایجاد اخلال و مزاحمت کنند دستگیر شده و تا پایان تعطیلات نوروز در بازداشت پلیس خواهند بود و خودروی آنها نیز توقیف خواهد شد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : روزنامه ایران
    عکاس :