داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
یادداشت/ عباس نورزائی، عضو انجمن علمی اقتصاد کشاورزی ایران، اقیانوسیه و آسیا و عضو انجمن علمی توسعه روستایی ایران؛
پروفسور حمیدرضا مطهری نژاد، دانشمند معاصر و ارتقا دهنده کامپیوتر جهان اهل سیستان
کد مطلب: ۶۲۳۲۳
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۲۹
پروفسور حمیدرضا مطهری نژاد، دانشمند معاصر و ارتقا دهنده کامپیوتر جهان، اهل سیستان و یکی از افتخارآفرینان در دنیا به شمار می‌رود.
پروفسور حمیدرضا مطهری نژاد، دانشمند معاصر و ارتقا دهنده کامپیوتر جهان اهل سیستان
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ حمیدرضا در سال ۱۳۵۷ در شهر مرزی زهک متولد شد.

او دوران کودکی خود را در خانواده ای مذهبی به سر برد و دوره ابتدایی را در دبستان دکتر علی شریعتی این شهر مشغول به تحصیل شد.

پس از سپری کردن دبستان برای تحصیل در دوره راهنمایی وارد مدرسه راهنمایی نمونه امام حسین(ع) واقع در روستای ملک حیدری از توابع زهک شد که این دوره برای او دوره بروز نبوغ و استعداد ذاتی وی بود و از این زمان به بعد شکوفایی ذهنی حمیدرضا روز به روز آشکارتر می شد.

مطهری نژاد برای سپری کردن دوره دبیرستان با کسب رتبه برتر در آزمون ورودی، وارد دبیرستان دانشگاه سیستان و بلوچستان شد و این دوران را در رشته ریاضی و فیزیک گذراند که در تمام مراحل دبیرستان به عنوان استعداد برتر شناخته می شد.

او همواره در دوران تحصیل و در بسیاری از مسابقات علمی منطقه ای و استانی عنوان دانش آموز ممتاز (رتبه نخست) را کسب کرده است.

دوره کارشناسی را در رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار در دانشگاه فردوسی مشهد سپری کرد که در این رشته موفق به کسب رتبه نخست شد و توانست مدرک لیسانس خود را اخذ کند و پس از آن، دوره کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار را در دانشگاه صنعتی امیرکبیر تهران گذراند.

او در هر دو مقطع، حائز رتبه اول با بالاترین معدل در میان دانش آموختگان شده است.

در سال ۱۳۸۲ با توجه به کار پایان نامه کارشناسی ارشد بر روی «کاوشگرهای وب» و همچنین معدل بالا و به دلیل ارائه مقالات علمی زیاد در مجلات معتبر علمی جهان و تألیف کتاب در زمینه‌ مهندسی نرم افزار، به عنوان دانشجوی نمونه کشوری انتخاب شد و جایزه علمی خود را از دست ریاست جمهوری وقت دریافت کرد و به عضویت «بنیاد ملی نخبگان ایران» درآمد.

پروفسور حمیدرضا مطهری نژاد، دوره‌ دکترای کامپیوتر خود در رشته کامپیوتر گرایش نرم افزار را در دانشگاه نیوثوت ویلز استرالیا و بخشی از آن را در سال ۲۰۰۶ به عنوان محقق کامپیوتر در مرکز تحقیقاتی آی بی ام در نیویورک امریکا گذرانده است، پایان نامه دکترای او بالاترین نمره استادان داور پایان نامه را کسب کرده است.

او دوره‌ فوق دکتری خویش را به طور همزمان در دانشگاه نیوثوث ویلز استرالیا و مرکز تحقیقاتی شرکت اچ پی گذراند.

مطهری نژاد اکنون به عنوان محقق کامپیوتر در زمینه سرویس های نرم افزاری در آزمایشگاه تحقیقاتی شرکت اچ پی در کالیفرنیای آمریکا مشغول بوده و همچنین دارای عنوان محقق افتخاری کامپیوتر در دانشگاه نیوثوث ویلز و کمک راهنمای دانشجویان ارشد و دکترا در این دانشگاه می باشد.

او مؤلف بیش از ۵۰ مقاله در مجلات ISI و کنفرانس های معتبر بین المللی می باشد.

مطهری نژاد تاکنون به عنوان داور در بیش از ۴۰ کنفرانس و مجله بین المللی ایفای نقش کرده و در سال ۲۰۱۱ عضو هیأت رئیسه کمیته داوران دو کنفرانس معتبر بین المللی در زمینه وب سرویس ها و مدیریت فرایندهای کاری نرم افزاری می باشد.

انتهای پیام/ ف ب
Share/Save/Bookmark