داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
منجلاب اعتیاد کودکان را هم غرق کرد/کار اجباری برای تهیه مواد پدر
کد مطلب: ۶۷۵۵۳
تاریخ انتشار:يکشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۷
بسیاری از کودکان کار در شمال استان سیستان و بلوچستان برای تهیه مواد خانواده ها به کار اجباری فرستاده می شوند.
منجلاب اعتیاد کودکان را هم غرق کرد/کار اجباری برای تهیه مواد پدر
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا ؛ از مهمترین مشکلات خانواده هایی که دچار اعتیاد هستند فرزند آوری بیش از نیاز است.
گرچه در استان سیستان و بلوچستان فرزند آوری امری مرسوم و سنتی محسوب می شود اما به مراتب در خانواده هایی که دچار فقر و اعتیاد هستند این پدیده بیشتر دیده می شود.
فلسفه فرزند آوری این گونه از خانواده ها این است که فرزندان پس از رسیدن به سنین نوجوانی برای کار در شهر و یا روستا آماده شوند تا بتوانند بخشی از درآمد خود را صرف هزینه های خرید مواد کنند.
آمار این گونه نوجوانان در شمال استان سیستان و بلوچستان در حالی رو به افزایش است که تعدادی از این نوجوانان نیز به اجبار برای تهیه مواد پدر و مادرها به گدایی در مطب پزشکان روی می آورند.
از این رو اعتیاد را می توان عامل بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی در جامعه دانست، مسئله ای که حتی نسل بعدی را نیز به طور ناخوداگاه درگیر می کند و باعث می شود تا فرد از سنین کودکی برای تهیه مواد تلاش کند.
اکثر این فرزندان در نهایت راه خانواده ها را در پیش خواهند گرفت و اعتیاد سرنوشت شوم آنها را رقم می زند.

بیش از 100 کودک بد سرپرست و بی سرپرست در زابل شناسایی  شدند

غلامرضا گنجی فرماندار شهرستان زابل در گفت و گو با خبرنگار ما در خصوص این مسئله گفت: دولت دو مکان را برای نگهداری کودکان بد سرپرست در نظر گرفته است.
وی افزود: دختران و پسرانی که خانواده آنها به اعتیاد مبتلا هستند و به اجبار برای کار فرستاده می شوند پس از شناسایی به این مکان منتقل می شوند تا از گزند ناهنجاری های اجتماعی دور بمانند.
فرماندار ویژه زابل تصریح کرد: تا کنون بیش از ۱۰۰ کودک بی سرپرست و بد سرپرست در زابل شناسایی شده اند که به این مکان ها انتقال یافته اند.
وی بیان داشت: از همین رو در شهر بنجار کودکان و نوجوانان پسر و در محدوده ای از شهرستان زابل نوجوانان دختر نگهداری می شوند.
البته نمی توان گفت که این پایان شیرین کودکان بد سرپرست در منطقه سیستان است ، چرا که بسیاری از این افراد در نهایت راه پدر و مادرها را در پیش گرفته و وارد منجلاب اعتیاد شده اند.انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark