داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
آرامش بازار فروش سیلندر گاز در زابل/سهمیه نفت سفید دو برابر می شود
کد مطلب: ۶۵۵۷۳
تاریخ انتشار:سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۷
در هفته های گذشته به دلیل حجم بالای مصرف گاز در زابل و شهرهای دیگر سیستان، بسیاری از مردم جهت تعویض گاز به مراکز توزیع سیلندر گاز مراجعه کردند که باعث تشکیل صف های طولانی در این مراکز شد.
آرامش بازار فروش سیلندر گاز در زابل/سهمیه نفت سفید دو برابر می شود
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ پس از دو هفته پر التهاب در منطقه سیستان برای تهیه گاز مردم این روزها با آرامش بیشتری جهت تعویض سیلندر های گاز به مراکز معین مراجعه می کنند.

در هفته های گذشته به دلیل حجم بالای مصرف گاز در زابل و شهرهای دیگر سیستان، بسیاری از مردم جهت تعویض گاز به مراکز توزیع سیلندر گاز مراجعه کردند که باعث تشکیل صف های طولانی در این مراکز شد، شلوغی صف های گاز و همچنین افزایش لحظه به لحظه آمار مراجعه کننده گان برای دریافت گاز باعث شد تا کمبود گاز در سیستان به شدت احساس شود.

این امر باعث شد تا فرماندار زابل به طور جدی به دنبال حل این معضل باشد، گنجی که با توجه به دوران خدمت خود در مناطق دیگر استان، تجربه بالایی در این مواقع داشت با پیگیری به موقع و با همکاری اداره صنعت،معدن و تجارت این شهرستان، بتواند مشکل گاز را در زابل در مدت زمان کمی حل کند.

این امر باعث شد تا موجی از رضایت در بین مردم جهت پیگیری موضوع گاز در زابل به وجود بیاید.

یکی از شهروندان سیستانی در این خصوص گفت: در روزهای گذشتهکه کمبود گاز به شدت در منطقه حس می شد برخی از نگرانی ها وجود داشت که گاز با توجه به سردی هوا به مردم نرسد.

وی افزود: خوشبختانه، با توجه به پیگیری های مردمی مسئولین و همچنین فرماندار شهرستان زابل، گاز به موقه به سیستان رسید و مشکلی برای تهیه آن وجود ندارد.


مصرف گاز به جای نفت سفید باعث کمبودسیلندر گاز شد


کورش بالادست مدیر شرکت ملی پخش فراورده های نفتی منطقه زاهدان کمبود گاز روزهای گذشته در سیستان را ناشی از افزایش مصرف و ایجاد بازار سیاه از سوی دلالان عنوان نمود و ابراز داشت : گاز مایع بیشتر از نیاز شهروندان در سیستان عرضه شده است ، اما بدلیل جایگزین کردن آن با نفت سفید و بنزین از سوی برخی افراد و خرید و فروش غیر مجاز باعث شده تا مصرف این فرآورده افزایش یابد و با کمبودهایی همراه شود.


وی گفت : هیچ مشکلی در تامین گاز مایع و نفت سفید شهرستان زابل وجود ندارد و با پیگیری های انجام شده سهمیه گاز مایع ۷۰۰تن در ماه و نفت سفید روزانه ۳۰۰هزار لیتر افزایش خواهد یافت و این مقدار یعنی سهمیه نفت سفید در روزهای پیش رو دو برابر خواهدشد.
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark