داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۴
 
فقر و محرومیت امان مردم سیستان را برید/ تکدی گری راهکار خانواده معلول زابلی برای تامین معاش
کد مطلب: ۶۰۵۲۳
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۱
با خشکسالی های پیش آمده و انسداد مرز و افزایش آمار بیکاری، فقر و ممحرومیت امان مردم را برید.
فقر و محرومیت امان مردم سیستان را برید/ تکدی گری راهکار خانواده معلول زابلی برای تامین معاش
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ آبروی اسلام در گرو آن است که ایران اسلامی به کشوری آباد تبدیل شود و کار و ابتکار در آن همگانی شود، زندگی مردم سرو سامان یابد و فقر و محرومیت ریشه کن شود.

وظیفه اصلی ما این است که به محرومیت ها، کاستی ها، کارهای انجام نشده ،انسان های فراموش شده و مناطق از یاد رفته سیستان نگاهی بیفکنیم و به داد محرومان برسیم‌و آنان را از مصیبتی که به واسطه فقر، عدم برنامه ریزی دقیق، طوفانها، خشکسالی ها و توزیع امکانات که در آن گرفتار آمده اند برهانیم آگاهی از عمق درد و رنجی که می کشند و وقوف بر شرایط سخت و نابسامانی که در آن زندگی می کند.

این اقدامات و اگاهی از شرایط آنان جهت تحقق اهداف انقلاب اسلامی در خصوص محرومیت زدایی زمینه تحقق را فراهم خواهد آورد را که اگر اقدام اصولی در رفع محرومیت قرار نگیرد مشکلات اساسی تر و فاجعه آمیز تری اتفاق خواهد افتاد.

حاصل فقر در سیستان کودکانی هستند که با انواع بیماری های عجیب و ناشناخته دست و پنجه نرم می کنند و فقر طفلی را که به علت بدی تغذیه از نظر جسمانی به حال نزار درآمده و از لحاظ مغزی نیز دچار کاستی ها شده ایجاده کرده است.

در اینجا پدران شرمنده و سرافکنده هستند چرا که قادر به تهیه ضروری ترین نیاز کودک خود (خرید یک بستنی ۵۰۰ تومانی) نیستند.

اگر بخواهیم بافقر مبارزه کنیم، ابتدا باید از شدت آن بکاهیم در غیر این صورت فقر بین خودمان هم توزیع می شود و دامن گیر همه ی آحاد جامعه می شودچیزی که در سیستان مثل قارچ در حال رشد و نمو هست.

تکدی گری راهکار خانواده معلول زابلی برای تامین معاش

مسئول مرکز نیکوکاری و فرهنگی ام المومنین حضرت خدیجه عنوان کرد: خانواده چهار نفره ای ساکن یکی از روستاهای شهرستان زابل وجود دارد که سرپرست خانواده به علت تصادف در ۱۲ سال قبل یک پای خود را از دست داده و معلول می شود.

گزمه با بیان اینکه مادر خانواده از سادات بزرگوار می باشد که تقریبا کمی عقب افتادگی ذهنی دارد، ادامه داد: این خانواده چهار نفره در یک خانه خشتی قدیمی تقریبا ۹ متری که کلیه وسایل زندگی هم درون همین خانه است زندگی می کنند.

وی با عنوان اینکه این خانه هم از خود این خانواده نیست، افزود: از لحاظ ارتفاع سقف خانه بسیار پایین می باشد به طوری که برای ورود به خانه سر را باید خم کنند .

گزمه همچنین گفت: درون این حیاط سه خانوار زندگی می کنند که یکی دیگر از ساکنین حیاط فرزند معلول دارد و خانواده سوم هم شوهرش چند سال است خانواده خود را رها کرده است.

مسئول مرکز نیکوکاری و فرهنگی حضرت خدیجه خاطرنشان کرد: چون تنها منبع درآمد این خانواده یارانه و مبلغ ماهیانه ۵۳ هزار تومان بهزیستی می باشد بعضی وقتها سرپرست خانواده برای تامین امرار معاش زندگی دست به تکدی گری می زند.

وی تاکید کرد: طبق رایزنی که با معتمدین روستا شده در صورت تامین هزینه یک خانه یک قطعه زمین به این خانواده معلول اهدا خواهد شد.

گزنه ابراز کرد: نیکوکارانی که قصد کمک به این خانواده را دارند می توانند از طریق شماره کارت بانک صادرات ۶۰۳۷۶۹۱۹۸۰۰۰۲۰۵۹

بنه ام مرکز نیکوکاری و فرهنگی حضرت ام المومنین خدیجه کبری (سلام الله علیها ) و شماره حساب شبا IR۲۸۰۱۹۰۰۰۰۰۰۰۱۰۸۳۵۱۰۷۱۰۰۵
به این خانواده نیازمند کمک کنند.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark