داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
زمستان سرد در سایه نبود نفت سفید/یک مسئول: توزیع سهمیه سوخت 88 درصد مردم زابل در مرحله نخست
کد مطلب: ۶۸۸۹۵
تاریخ انتشار:سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۹
تاخیر در توزیع نفت باعث شده است تا بسیاری از خانواده های سیستانی از این موضوع اعلام نارضایتی کنند.
زمستان سرد در سایه نبود نفت سفید/یک مسئول: توزیع سهمیه سوخت 88 درصد مردم زابل در مرحله نخست
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا ؛ عدم لوله کشی گاز در استان سیستان و بلوچستان باعث شده است تا مردم این استان از نفت سفید برای گرم نگه داشتن منازل خود استفاده کنند ، جدا از مشکلات بخاری های نفتی برای ایجاد گرما در زمستان ، نبود گاز شهری مردم را مجاب کرده است تا از این نوع وسیله برای گرم نگه داشتن منازل استفاده کنند.
توزیع نفت سفید با اعلام قبلی کالابرگ در درب منازل انجام می شود ، تانکر های سوخت ۳۰ هزار لیتری در هر محله وظیفه رساندن این سوخت را به مردم دارند.
از طرفی با توجه به کاهش دما وسرمای شدید این روزها در منطقه سیستان مردم به نفت بیشتری برای استفاده نیاز دارند ، تاخیر در توزیع نفت باعث شده است تا بسیاری از خانواده های سیستانی اعلام نارضایتی از این موضوع کنند.
یکی از اهالی محله قلنبر در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: توزیع کننده این محله با وجود اینکه ۴۰۰ لیتر نفت سفید اعلام کرده اند هنوز توزیع آن را شروع نکرده است.
وی افزود: بسیاری از محله های دیگر زابل نیز این گلایه را دارند چرا که با توجه به سرمای هوا و وجود کودکان خردسال در منازل ، مردم به این نفت احتیاج دارند.
فرد دیگری از محله های حاشیه نشین زابل نیز به خبر نگار اوشیدا گفت: ما سهمیه نفت خود را می فروشیم چون مقدار درآمدی که سرپرست خانواده در طول روز دارد کفاف زندگی را نمی دهد.
وی افزود: با فروش نفت بسیاری از بدهی ها و همچنین مشکلات معیشتی خانواده تا یک ماه رفع می شود.
علیرضا جهانتیغ رئیس شرکت فرآورده های نفتی زابل درگفت وگو با اوشیدا گفت: بیش از ۸۸ درصد مردم زابل سهمیه نفت خود را دریافت کرده اند.
وی افزود: دو سهمیه ۲۰۰ لیتری در طول زمستان اعلام شده است که شرکت های توزیع کننده همچنان در حال توزیع سهمیه سوخت شهروندان هستند.
سنچولیان مسئول ستاد سوخت شهرستان زابل نیز به خبرنگار اوشیدا گفت: همچنان در حال توزیع سوخت هستیم و خانواده هایی که هنوز نفتی دریافت نکرده اند بزودی دریافت خواهند کرد.
وی افزود: با توجه به فصل زمستان و وجود حواله هایی همانند مدارس و مساجد توزیع نفت در این فصل بیشترازقبل است که همین مسئله باعث به وجود آمدن تاخیر در توزیع نفت سفید می شود.
سنچولیان بیان داشت: یا توجه به تانکر های ۳۰هزارلیتری توزیع کننده در هر محله به ۱۵۰نفر خانواده می توانیم با یک تانکر سوخت رسانی کنیم لذا خانواده های باقی مانده باید برای دریافت نفت سفید صبر و تحمل داشته باشند.

انتهای پیام/


Share/Save/Bookmark