داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
عبور ممنوع شد؛
سایه "تاریکی" بر سر معابر مختلف شهر زابل
کد مطلب: ۷۲۳۹۵
تاریخ انتشار:شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۴۴
عدم روشنایی برخی از معابر در زابل باعث شده است تا این معضل باعث نگرانی برخی از شهروندان شود.
سایه "تاریکی" بر سر معابر مختلف شهر زابل
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ یکی از معضلات پیش روی شهروندان شهر زابل عدم روشنایی برخی از معابر است که در هنگام شب مشکلات عدیده ای را برای شهروندان بوجود می آورد.

معمولا محله های تاریک علاوه بر ایجاد رعب در میان شهروندان باعث می شود تا چاله و چوله های خیابان ها که معمولا در زابل به وفور یافت می شود دیده نشود و برای عابرین پیاده مشکلاتی را ایجاد کند.


احتمال سرقت تلفن همراه در محله های تاریک

در همین راستا محمد رضا شهرکی یکی از شهروندان منطقه سیستان در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: در محله باقری ۲۲ شهر زابل عدم روشنایی باعث شده است تا تردد برای ساکنین این منطقه با مشکل مواجه شود.

این شهروند سیستانی بیان کرد: به طور کلی در هنگام شب تردد برای عابرین پیاده به دلیل تاریکی مطلق در این محله غیر ممکن شده است و شهروندان باید از وسیله نقلیه برای حفظ سلامت خود استفاده کنند.

وی تصریح کرد: وجود کارتن خواب ها و احتمال سرقت و خفت گیری نیز از مهمترین دلایلی است که مردم این محله تردد را در هنگام شب را برای خود ممنوع کرده اند.

شهرکی گفت: برای رفع این مشکل بارها با اداره برق زابل تماس گرفته ایم و با توجه به اینکه کد رهگیری نیز برای پیگیری آن صادر شده است اما هنوز پس از گذشت دو هفته این مشکل برطرف نشده است.


 اپلیکیشن «برق من» و تلفن 121 پاسخگو مردم است


محمد گلی مدیر امور توزیع نیروی برق زابل در همین خصوص در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: اداره امور برق زابل برای رفع کلیه مشکلات شهروندان به صورت آماده باش قرار دارد و در اولین فرصت آن را بر طرف خواهد کرد.

وی افزود: بسیاری از مشکلات شهروندان از طریق رسانه ها و یا تلفن رسیدگی به مشکلات به ما اعلام می شود و بلافاصله برای رفع آنها اقدام می کنیم.

گلی تصریح کرد: شهروندانی که درخواست اعلام مشکل روشنایی معابر دارند می‌توانند از طریق اپلیکیشن «برق من» و همچنین سامانه هوشمند مراکز اتفاقات «هما» ۱۲۱ نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنند.


بیش از 6 میلیارد تومان برای روشنایی معابر پنج شهر سیستان هزینه شده است


مدیر امور توزیع نیروی برق زابل اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون ۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان در حوزه روشنایی معابر این شهرستان هزینه شده است.

گلی ادامه داد: نصب ۵۰۰ دستگاه چراغ روشنایی معابر به همراه تعمیر بیشتر از هفت هزار چراغ و تجهیزات روشنایی معابر از جمله اقدامات انجام شده و در مرحله پیگیری است.

وی با بیان اینکه این میزان فعالیت در مناطق شهری زابل، محمدآباد، نیمروز، علی اکبر و بنجار انجام شده است خاطر نشان کرد: طبق قانون ساخت و تعمیرات شبکه روشنایی معابر درون شهری بر عهده سازمان شهرداری و برون شهری در حوزه راه و شهرسازی و همچنین حوزه روستایی بر عهده دهیاری‌های هر منطقه است.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark