داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
به مناسبت چهلم شهدای شیعه و سنی داوطلب در سوریه؛
شهدای که برای نشان دادن وحدت و همدلی اسطوره شدند/ پدر شهید سجادی: فرزندم را برای دفاع از اسلام هدیه کردم
کد مطلب: ۴۲۲۲۶
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۱۶
شهیدان بسیجی شیعه و سنی سیستان و بلوچستان با روحیه مثال زدنی در دفاع از اسلام ناب محمدی(ص) و در راه مبارزه با استکبار و صهیونیزم بین الملل، داوطلبانه به خط مقدم مبارزه در سرزمین سوریه شتافتند
شهدای که برای نشان دادن وحدت و همدلی اسطوره شدند/ پدر شهید سجادی: فرزندم را برای دفاع از اسلام هدیه کردم
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: چهل روز از وداع مردم سیستان و بلوچستان با پیکر مطهر هفت شهید شیعه و سنی مدافع حرم گذشت ؛شهدای که برای نشان دادن وحدت و همدلی بین شیعه و سنی با گذشتن از جانشان امروز اسطوره شدند. اسطوره های از جنس دلدادگی به اهل بیت (ع) و معبود بی انتها.
 
شهیدان بسیجی شیعه و سنی سیستان و بلوچستان با روحیه مثال زدنی در دفاع از اسلام ناب محمدی(ص) و در راه مبارزه با استکبار و صهیونیزم بین الملل، داوطلبانه به خط مقدم مبارزه در سرزمین سوریه شتافتند و پس از نبرد قهرمانانه و حماسی به فیض شهادت نائل آمدند.

اولین شهید بسیجی اهل سنت سیستان و بلوچستان
شهید سیدمحسن سجادی که اولین شهید داوطلب دفاع از اسلام ناب محمدی (ص) و مبارزه با استکبار از شهرستان ایرانشهر است به همراه هشت شهید بزرگوار دیگر که شش نفر آنان از سیستان و بلوچستان به صورت داوطلبانه برای مبارزه با گروه تکفیری – صهیونیستی داعش به مناطق عملیاتی سوریه اعزام شده بودند، در نزدیکی حلب در کمین اعضای این گروهک تروریستی گرفتار و به فیض عظیم شهادت نائل آمدند.

بهزاد مهر رئیس دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار به نقش پیشتاز شهدا در دفاع از اسلام و امنیت ملی ایران اشاره کرد و از شهدای بلوچ و اهل سنت این عرصه به عنوان سند وحدت جامعه اسلامی یاد نمود و اضافه کرد: امروز فضای دانشگاه با عطر روح پاک این شهدا متبرک شده است.

وی افزود: امروز بصیرت جوان ایرانی در حد اعلایی است چرا که می بینیم در دفاع از حریم اسلام و انسانیت در کشورش حاضر است جان شیرینش را در این راه فدا کند.


پدر شهید سید محسن سجادی: فرزندم را برای دفاع از اسلام هدیه کردم

پدر شهید سید محسن سجادی پس از شهادت فرزندش گفت: فرزندم در راهی قدم گذاشته است که موجب رضای خداست و من نیز راضی ام.

وی افزود: در راه سرافرازی اسلام و قرآن از جان فرزندانم می گذریم.

بسیجی شهید سلمان برجسته، شهید عمر ملازهی، شهید نظر محمد بامری، اصغر بامری،  مراد عبداللهی، پرویز بامری و بسیجی شهید سید محسن سجادی هفت شهید بسیجی داوطلب شیعه و سنی هستند که در جبهه مقاومت سوریه و در درگیری با گروههای تکفیری در چهل روز پیش به خیل عظیم شهدا پیوستند.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark