داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
نام «محمد» و «فاطمه» انتخاب اول سیستان‌وبلوچستانی‌ها در سال ۹۶
کد مطلب: ۶۳۹۲۶
تاریخ انتشار:يکشنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۹
مدیرکل ثبت‌احوال سیستان و بلوچستان گفت: نام‌های «محمد» و «فاطمه» همچنان انتخاب اول مردم استان است و در سال ۹۶ نیز همانند سال‌های گذشته، بیشترین سهم را در سطح استان داشت.

به گزارش پایگاه خبری اوشیدا :رضا راحت دهمرده، مدیرکل ثبت‌احوال سیستان و بلوچستان،  گفت: نام‌های «محمد» و «فاطمه» همچنان انتخاب اول مردم استان است و در سال ۹۶ نیز همانند سال‌های گذشته، بیشترین سهم را در سطح استان داشت.
مدیرکل ثبت‌احوال استان ادامه داد: نام‌های محمدعمر، امیرعلی و محمدطه برای پسران و نام‌های عایشه، زینب و مریم نیز برای دختران، به‌ترتیب انتخاب‌های دوم تا چهارم مردم استان در سال گذشته بوده است.
وی با بیان اینکه منابع موجود برای نام‌گذاری در ثبت‌احوال متعدد و متنوع بوده و این امر امروزه تصمیم‌گیری والدین را آسان کرده است، افزود: والدین می‌توانند از اسامی مجاز که در پایگاه ثبت‌احوال بارگذاری شده است استفاده کنند، اما انتخاب نام‌هایی که زننده و نامتناسب است و یا موجب هتک حیثیت مقدسات اسلامی شود، ممنوع است.
دهمرده با بیان اینکه اسامی بخشی از هویت افراد است، افزود: از آنجایی که فرد در طول زندگی با اسم خود رابطه برقرار می‌کند و تا حدودی در شخصیت و موقعیت اجتماعی افراد اثرگذار است، روانشناسان توصیه می‌کنند اسامی متناسب با اعتقادات، فرهنگ و انتقال‌دهنده حس مثبت باشد.

انتهای پیام

Share/Save/Bookmark