داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
پایانی بر انتظار چند ساله مردم سیستان؛
 خانه کشتی زابل افتتاح شد
کد مطلب: ۷۴۷۲۶
تاریخ انتشار:جمعه ۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۳
خانه کشتی سردار شهید "حاج قاسم میرحسینی" شهرستان زابل پس از سال‌ها چشم‌انتظاری مردم سیستان، افتتاح شد.
 خانه کشتی زابل افتتاح شد
به گزارش اوشیدا، خانه کشتی سردار شهید حاج قاسم میرحسینی شهرستان زابل با مساحت ۲ هزار و ۷۷۷ مترمربع و اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان با حضور سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی جمهوری اسلامی ایران و جمعی دیگر از مسئولان استان از محل اعتبارات ملی و استانی افتتاح شد.
 
سیستان و بلوچستان رتبه اول ساخت اماکن ورزشی در کشور
 
حسین مدرس خیابانی استاندار سیستان و بلوچستان در حاشیه افتتاح خانه کشتی زابل در جمع خبرنگاران بیان کرد: امیدواریم به زودی منطقه سیستان به یکی از مهدهای کشتی ایران تبدیل شود.
 
وی افزود: البته باید یادمان باشد که مرزداران حافظ این مرز و بوم هستند که شما ورزشکاران فعالیت کنید.
 
استاندار با تاکید بر تفکر بسیجی تصریح کرد: امروز تفکر بسیجی همان تفکر پهلوانی خودمان است. سیستان و بلوچستان استعدادهای فراوانی در حوزه ورزش دارد اما به لحاظ زیرساخت فقیر است.
 
مدرس خیابانی ابراز امیدواری کرد: من شک ندارم ورزشکاران سیستان و بلوچستان نام مقدس جمهوری اسلامی ایران را در جهان پر آوازه خواهند کرد. سیستان و بلوچستان استعدادهای ورزشی فراوانی دارد که می‌تواند پرچم ایران را بالا ببرد.
 
وی با بیان اینکه ورزشگاه ۴ هزار و ۵۰۰ نفری المپیک زاهدان تا پایان سال بهره‌برداری می‌شود، افزود: امروز رتبه‌ اول ساخت اماکن ورزشی در کشور به سیستان و بلوچستان اختصاص دارد و همچنین بسیاری از ورزشگاه‌های معطل در دولت سیزدهم به همت مدیران تکمیل شد.
 
استاندار خاطرنشان کرد: ۸۰ زمین چمن در استان ساخته شده که عمده آنها در مناطق روستایی و عشایری هستند چرا که نگاه این است.
 
مدرس خیابانی اظهارکرد: با توجه به اینکه این استان در صف اول مبارزه با مواد مخدر قرار دارد نسخه شفابخش آن ورزش و اشتغال است که می‌تواند با این پدیده شوم مبارزه کرد.
 
گفتنی است؛مرکز سنجش و توسعه قابلیت‌های جسمانی و استعدادیابی پایگاه قهرمانی شهرستان زابل نیز در زیربنای ۶۰۰ مترمربع و با اعتباری بالغ بر ۲۵۰ میلیون تومان ساخته شده و افتتاح شد.
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark