داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۳
 
در ادامه محرومیت های سیستان؛
فقر سهم خانواده سیستانی از زندگی/ خانواده ای که با انواع بیماری ها دست و پنجه نرم می کند
کد مطلب: ۶۳۷۴۶
تاریخ انتشار:سه شنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۵۲
فقر آشناترین واژه در سرزمین سیستان است چرا که بیشتر مردم آن را لمس کرده و با گوشت و پوست آنان عجین شده است.
فقر سهم خانواده سیستانی از زندگی/ خانواده ای که با انواع بیماری ها دست و پنجه نرم می کند
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ خشکسالی و انسداد مرز رمق سیستانیان را گرفته به طوری که دیگر نای ایستادن مقابل مشکلات را نداشته و تنها نظاره گر آنچه بر سر آن ها می آید، هستند.

سکوت و تحمل سختی ها با صبر و شکیبایی دیگر پیشه مردم سیستان شده و این سکوت سبب شده بسیاری از مسئولان فکر کنند علامت رضاست در حالی که واقعا توانی برای سخن گفتن برای آن ها باقی نمانده است.

آری اینجا سیستان است به وقت محرومیت! چرا که دیگر این منطقه نه انبار غله گندم ایران است و نه آبی دارد که مردم آن کشاورزی، دامداری و صیادی کنند بنابراین دست روی دست گذاشته و بیچارگی خود را نظاره گر هستند.

به سراغ خانواده ای می رویم که با انواع مشکلات و بیماری ها دست و پنجه نرم می کنند و بی پناه روز را به شب و شب را به روز می رسانند.

رئیس مرکز نیکوکاری ام المومنین خدیجه کبری عنوان کرد: خانواده ای هشت نفره در سیستان زندگی می‌کنند که سرپرست خانواده حدود ۱۰ سال قبل ازکار افتاده و مددجوی کمیته امداد هستند.

عباسعلی گزمه با بیان اینکه تنها منبع درآمد زندگی این خانواده مستمری کمیته امداد است، خاطرنشان کرد: با توجه به این که در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۶ خانه آنها دچار حریق شده و همه لوازم منزل در آتش می سوزد و چیزی برای زندگی باقی نمی ماند اینک در حیاط پدر خانم خود ساکن می شود.

وی افزود: از شانس کم این خانواده در تاریخ ۲۳ دی‌ماه حدودٱ سه ماه قبل سرپرست خانوار با چراغ نفتی در حمام دچار سوختگی شدید می‌شود بنابراین تقریبا به مدت یک ماه در بیمارستان امیرالمؤمنین علی علیه السلام شهر زابل بستری می شود با این که بقیه بدن وی خوب می شود، اما دست راست او به علت شدت سوختگی خوب نمی‌شود و به علت نداشتن هزینه درمان مرخص می‌شود.

گزمه اذعان کرد: در این مرحله هزینه بیمارستان دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومان شده که با مراجعات مکرر به کمیته امداد این مبلغ را دریافت می‌کنند.

رئیس مرکز خیریه ام المومنین خدیجه کبری خاطرنشان کرد: حدود ۲ ماه است که این سرپرست بیمار به علت نداشتن هزینه درمان به پزشک مراجعه نکرده و محل زخم را بدون پانسمان فقط با آب و صابون شست و شوی می‌دهد.

وی اضافه کرد: از دیگر مشکلات این خانواده داشتن یک دختر ۲۰ ساله معلول ذهنی که سوءتغذیه هم دارد و همچنین ناراحتی قلبی مادر خانواده می‌باشد.

گزمه با بیان اینکه طبق گفته اعضای خانواده به علت فقر و نداشتن هزینه تحصیل دو تا از فرزندان ترک تحصیل کرده اند، تصریح کرد: در کمتر از ۲۴ ساعت پس از شناسایی این بیمار توسط خادمین گروه جهادی به بیمارستان زابل انتقال داده شد.

وی بیان کرد: بزرگواران برای کمک به هزینه درمان و خرید لوازم خانگی از قبیل یخچال، کولر، گاز می توانند از طریق شماره کارت بانک صادرات به نام مرکز نیکوکاری و فرهنگی ام المومنین حضرت خدیجه کبری (سلام الله علیها ) ۶۰۳۷۶۹۱۹۸۰۰۰۲۰۵۹ و شماره حساب شبا IR۲۸۰۱۹۰۰۰۰۰۰۰۱۰۸۳۵۱۰۷۱۰۰۵ اقدام کنند.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark