داخلی آرشيو خبر صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
ادعای مضحک واشینگتن پست: نفرت از آمریکا، سیاست همسوی ایران و القاعده/ ایران، متحد بن لادن!
کد مطلب: ۴۴۴۸۶
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۵۱
واشینگتن پست مدعی شده است به باور «بن لادن،» ایران و القاعده در موضوع نفرت از آمریکا سیاست‌های همسویی داشتند.
ادعای مضحک واشینگتن پست: نفرت از آمریکا، سیاست همسوی ایران و القاعده/ ایران، متحد بن لادن!
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا"«واشینگتن پست» در گزارشی مدعی شد «اسامه بن‌لادن» -- سرکرده سابق القاعده بخش عمده‌ای از تدارکات راهبردی (لجستیک) نظامی خود را از ایران دریافت کرده و در کنار طالبان، سیاست‌های همسویی علیه غرب داشته است.

«اسامه بن‌لادن» اواخر سال 2010 نامه‌ای محرمانه خطاب به «ملاعمر» رهبر پیشین طالبان نوشت و در آن به نکات متعددی ازجمله جنگ غرب با افغانستان و تضعیف تدریجی نیروهای آمریکایی در منطقه اشاره‌کرد.

روزنامه واشینگتن پست در گزارش خود مدعی شد: ایران تأمین‌کننده عمده‌ لجستیک نظامی القاعده در طول یک دهه حکومت بن‌لادن در افغانستان بود. ایران پناهگاهی برای حمایت از خانواده رهبران این گروه تروریستی و یک حامی برای ارائه تسهیلات راهبردی نظامی بود. تروریست‌های القاعده با اجازه مقامات ایران بین مناطق قبیله‌نشین عراق و پاکستان سفر می‌کردند و این روند درنهایت به پایه‌ریزی گروه تروریستی القاعده در این کشورها منجر شد.

این روزنامه آمریکایی در ادامه ادعا‌های خود و با اشاره به نامه بن‌لادن آورده است: این نامه حاکی از روابط عمیق‌تر بین ایران و القاعده است؛ اتحادی غیرعملیاتی ولی راهبردی. با این‌حال واقعیت این است که ایران و القاعده در یک مسئله سیاست‌های همسویی داشتند و آن نفرت عمیق نسبت به آمریکا و غرب است. ایران به‌وسیله آموزش نمایندگان خود همچون حزب‌الله لبنان مسئول کشته شدن صدها آمریکایی است. این روند در عراق نیز با آموزش نیروهای شیعه برای کشتار آمریکایی‌ها ادامه یافته است.

واشینگتن پست در انتهای این گزارش به نامه بن‌لادن به تروریستی به نام «کریم» اشاره کرد و مدعی شد: با تشدید درگیری‌ها در عراق در سال 2007، کریم سعی در گسترش جنگ به مناطق مرزی ایران را داشت که با واکنش شدید بن‌لادن و احتمال واکنش مسلحانه وی مواجه شد. بن‌لادن در نامه خود به کریم از ایران به‌عنوان یک متحد یاد کرده‌است که کمک مضاعفی به گروه‌های تروریستی برای آموزش شیعیان عراق کرده است.

سرکرده سابق القاعده طی عملیاتی در ساختمانی مسکونی در منطقه آبوت آباد اسلام‌آباد در حمله بالگردهای آمریکایی کشته شد.

انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark