داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
تجمع کارگران شهرداری مقابل فرمانداری زابل
کد مطلب: ۶۴۳۷۶
تاریخ انتشار:يکشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۳
صبح امروز کارگران شهرداری زابل به دلیل تعویق ۵ ماهه در دریافت حقوق خود در مقابل فرمانداری تجمع کردند.
تجمع کارگران شهرداری مقابل فرمانداری زابل
به گزارش اوشیدا، صبح امروز کارگران شهرداری زابل با تجمع در مقابل فرمانداری این شهرستان به عدم پرداخت ۵ماهه حقوق خود اعتراض کرده و از مسئولین برای حل مشکلاتشان یاری خواستند.

مسئولین به فکر مشکلات کارگران نیز باشند
در همین رابطه یکی از کارگران تجمع کننده در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا، با گلایه از عدم رسیدگی مسئولین به مشکلات کارگران شهرداری زابل، اظهار داشت: بیش از ۵ماه است که هیچ حقوقی دریافت نکرده و هیچ کس نیز اقدامی برای ما انجام نمی دهد.

وی افزود: گناه ما چیست که حتی عید قربان توان خرید یک مرغ را برای خانواده هایمان نداشته و باید خجالت زده زن و فرزندانمان باشیم.

این شهروند سیستانی با اشاره به اینکه برخی مسئولین سر سفره های رنگین نشسته اند، بیان کرد: ما کارگران سفره رنگین نمی خواهیم اما انتظار داریم وقتی شب و روز در حال تلاش هستیم حداقل دستمزدمان را سر موقع پرداخت کنند.

وی ادامه داد: کارگرانی که آشغال های شهر را جمع آوری کرده و شهری زیبا برای شهروندان به وجود می آورند انتظار دارند تا حداقل مشکلاتشان به چشم مسئولین آمده و برای حل گرفتاری های آنان نیز اقدام شود.

وی با درخواست از فرماندار زابل و دیگر مسئولین دولتی برای رسیدگی به وضع موجود، گفت: خواهش میکنیم به فکر خانواده های ما باشید ما در بدترین شرایط زندگی کرده و حتی برخی از ما در خطر تجزیه خانواده هایمان قرار داریم.

دیگر کارد به استخوان‌مان رسیده است
یکی دیگر از کارگران حاضر در جمع نیز در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا، با اشاره به اینکه دیگر به آخر خط رسیده ایم، اظهار کرد: مگر یک کارگر چقدر حقوق میگیرد که دیگر پس اندازی هم داشته باشد و بتواند بیش از ۵ماه بی حقوقی را تحمل کند.

وی افزود: اگر یک مسئول دولتی یک ماه حقوق نگیرد دیگر بر سر کار حاضر نمی شود اما ما هر روز و شب با بدترین شرایط به کار مشغول بوده و هیچ گاه نیز اعتراض نکرده ایم.

این شهروند سیستانی که خواست نامش فاش نشود خاطرنشان کرد: تاکی باید چوب ندانم کاری برخی مسئولین نالایق را کارگران مظلوم بخورند و پول ها را کسی دیگر برده و ما نیز با شکم گرسنه خجالت زده خانواده هایمان باشیم.

وی با درخواست از مسئولین برای رسیدگی به مشکلات کارگران شهرداری زابل، تصریح کرد: ما تاکنون هیچ اعتراضی نداشته و امروز هم در این محل حاضر شدیم چون کارد به استخوان‌مان رسیده و دیگر نمی دانیم چگونه زندگی کنیم.

لازم به ذکر است که چندی پیش ۱۱تن از کارکنان شهرداری زابل به اتهام فساد مالی دستگیر شدند که نام شهردار زابل نیز در جمع بازداشت شدگان دیده می‌شود و در حال حاضر نیز ۱۷ تن دیگر برای توضیح به دستگاه قضا فراخوانده شده اند و به گفته فرماندار زابل اتهاماتی چون اختلاس، جعل و سندسازی، تضییع اموال عمومی، تصرف غیرمجاز در وجوه دولتی برای افراد دستگیر شده در این شبکه سازمان یافته فساد مالی و اداری در شهرداری زابل به قطعیت رسید که پس از اخذ کامل اعترافات و بررسی بیشتر اسناد و مدارک، رقم دقیق آن اعلام می شود.انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
مرجع : اوشیدا
    عکاس :