داخلی آرشيو خبر صفحه اقتصادی
امتیاز مثبت 
۰
 
بحران در غول هواپیماسازی آمریکا/ رونمایی از مدل جدید بوئینگ لغو شد
کد مطلب: ۶۶۵۳۶
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۶
در پی سقوط مرگبار یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس در اتیوپی، شرکت آمریکایی بوئینگ رونمایی از هواپیمای جدید ۷۷۷ ایکس خود را لغو کرد.
بحران در غول هواپیماسازی آمریکا/ رونمایی از مدل جدید بوئینگ لغو شد
در پی سقوط مرگبار یک فروند هواپیمای بوئینگ 737 مکس در اتیوپی، شرکت بوئینگ رونمایی از هواپیمای جدید ۷۷۷ ایکس خود را که قرار بود روز ۱۳ مارس (۲۲ اسفند) صورت گیرد لغو کرد.

روز گذشته چین نیز به دلیل سوانح هوایی متعدد این مدل از هواپیماهای بوئینگ و کشته شدن ۸ تبعه خود در سانحه هوایی اتیوپی، استفاده از آن را در خطوط هوایی خود به حال تعلیق درآورد.

شرکتهای هواپیمایی چین که ده‌ها فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس در اختیار دارند به منظور بررسی فنی مسائل مربوط به نقص احتمالی این هواپیماها و کنترل سیستم ناوبری آنها، فعلا آنها را زمین‌گیر کرده‌اند.

روز یکشنبه (اینجا) یک فروند بوئینگ ۷۳۷ مکس با ۱۵۷ مسافر و خدمه در اتیوپی سقوط کرد. تمام سرنشینان این هواپیما کشته شدند.

این دومین سقوط این مدل هواپیما در شش ماه گذشته بود. پیشتر در ماه اکتبر نیز یک بوئینگ ۷۳۷ مکس بلافاصله پس از برخاستن از فرودگاه جاکارتا سقوط کرد.

برخی کارشناسان می‌گویند سقوط این دو هواپیما شبیه هم بوده و بیم آن می‌رود که همه هواپیماهای مکس مدلِ ۸ دارای نقایص مشابهی باشند. نکته جالب اینکه هر دو هواپیمای سقوط کرده کاملا نو بوده و به تازگی فعالیت پروازی خود را آغاز کرده بودند.

طبق گزارش رویترز، سخنگوی شرکت بوئینگ از پاسخ به این مساله خودداری کرده است. در صورت اتخاذ تصمیمات مشابه از سوی شرکت‌های هواپیمایی جهان که از این مدل هواپیما استفاده می‌کنند، ممکن است شرکت آمریکایی بوئینگ با بحران مالی بی‌سابقه‌ای روبرو شده و اعتبار آن در سطح جهان زیر سوال برود.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark