داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
افسردگی نتیجه عدم احساس مسئولیت است
کد مطلب: ۶۵۶۳۶
تاریخ انتشار:يکشنبه ۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۵
یک روان شناس با بیان اینکه ناخشنودی و افسردگی نتیجه عدم احساس مسئولیت است، گفت: پذیرش مسئولیت نیز نشانه بارز سلامت روان می‌باشد.
افسردگی نتیجه عدم احساس مسئولیت است
بهزاد قربانی روان شناس و مشاور خانواده در گفتگو با خبرنگار حوزه ازدواج و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: افسردگی نتیجه عدم احساس مسئولیت است.

بیشتر بخوانید: افسردگی و کاهش اعتماد به نفس در کمین کودکان بیش فعال

وی با بیان اینگه انسان اجتماعی از دیرباز برای زیستن ناگزیر به همکاری با همنوعان خود و قبول مسئولیت بود، چراکه نیاز‌های او با کمک و همیاری دیگران مرتفع شده است، افزود: ناخشنودی و افسردگی ناشی از عدم مسئولیت پذیری است.

قربانی با بیان اینکه پذیرش مسئولیت، نشانه بارز سلامت روان است، اظهار کرد: افراد سالم و موفق در محدوده واقعیت‌های جامعه عمل می‌کنند بی آنکه در فساد و بی‌بند و باری غرق شوند، درواقع نقطه آغاز عوض کردن جنبه فاسد جامعه، پذیرفتن مسئولیت است.

بیشتر بخوانید: روش‌های جلوگیری از افسردگی کودکان

وی با بیان اینکه مسئولیت‌پذیری یک مهارت اجتماعی است که تا به حال تعاریف گوناگونی از آن به عمل آمده است، بیان کرد: مسئولیت پذیری صرفاً وظیفه یا تکلیفی نیست که باید توسط یک فرد انجام گیرد، بلکه برعکس، بیانگر نوعی احساس و حالت است که توسط خود فرد برانگیخته شده و دربردارنده پاسخ و واکنش فرد نسبت به نیاز‌های دیگران به صورت آشکار یا پنهان است.

این مشاور خانواده گفت: مسئولیت‌پذیری اجتماعی دارای ارزش والایی است و اصولاً محور و قانون اصلی آن، نوع‌دوستی و احترام به دیگران است.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark