داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
گفت وگو خواندنی با برادر شهید اشرف علی ذوالفقاری؛
بازگشت پیکر مطهر شهید ذوالفقاری پس از ۱۴ سال به زادگاه/ ایمان و شجاعت اشرفعلی مثال زدنی بود
کد مطلب: ۶۴۰۰۶
تاریخ انتشار:شنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۳۸
سیستان یکی از نقاط شهید پرور کشور به شمار می رود که این امر نشان از شجاعت، ولایتمداری و ایمان مردم این خطه دارد.
بازگشت پیکر مطهر شهید ذوالفقاری پس از ۱۴ سال به زادگاه/ ایمان و شجاعت اشرفعلی مثال زدنی بود
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ با اینکه سیستان فاصله بسیار زیادی با مناطق عملیاتی در دوران دفاع مقدس دارد و هیچ گونه خطری مردم آن را تهدید نمی‌کرد اما غیورمردان این خطه با گذشتن از جان خود به منظور حراست از کیان ایران اسلامی در جبهه های نبرد حق علیه باطل حضور یافتند و مجاهدانه با دشمن بعثی به مقابله پرداختند.

رزمندگان سیستانی از آنچنان دلاوری برخوردار بودند که توانستند در میدان های نبرد حق علیه باطل خوش درخشند و دشمن بعثی را ناکام گذارند.

خبرنگار اوشیدا به منظور معرفی یکی از شخصیت های ارزشمند دوران دفاع مقدس به گفت و گو با برادر شهید اشرف علی ذوالفقاری پرداخته که در ادامه می خوانید.

از اشرفعلی تنها خاطرات خوش باقی مانده است

برادر شهید اشرفعلی ذوالفقاری به خبرنگار اوشیدا گفت: شهیداشرف علی در روز سوم تیرماه ۱۳۴۳به دنیا آمد و این روزی بود که باتولد کودکی زیبا، شادی و نشاط در خانواده ای مذهبی در روستای کرباسک دو چندان شد.

حمید ذوالفقاری افزود: شهید ابتدایی و راهنمایی را در روستای کرباسک گذراند و برای ادامه تحصیل به شهر زابل رفتند و در دبیرستان فردوسی(شهید حسینی طباطبایی)کنونی کلاس اول دبیرستان را شروع کرد وبانمره بالا به اتمام رساند.

وی افزود: هنوز چند ماهی از شروع سال تحصیلی جدید نگذشته بود که مادر را از دست داد و چون برادر کوچکش نیاز به نگهداری داشت و این‌کار از عهده پدر و خواهرش خارج بود و برادرش حمیدرضا با او انس داشت شهید درس و کلاس را رها کرد و برای نگهداری برادرش به کمک خواهر و پدرش شتافت.

ذوالفقاری تصریح کرد: بعداز یک سال ونیم که برادرش بزرگتر شد بنا به دستور بنیانگذار انقلاب اسلامی، عازم جبهه های حق علیه باطل شد و در حالی که هنوز دو هفته ازحضورش درجبهه نگذشته بود در عملیات رمضان، مفقودالاثر شد.

برادر شهید خاطرنشان کرد: پس از ۱۴سال در در تاریخ هشت بهمن ۱۳۸۴ جنازه شهید که در تفحص های انجام شده کشف شده بود در مزار شهدای روستای کرباسک در کنار مادر آرام گرفت.

وی با بیان اینکه از اشرفعلی تنها خاطرات خوش باقی مانده است، اذعان کرد: از خصوصیات اخلاقی شهید هر چه بگوییم کم گفته ایم ایشان فردی بسیار مهربان و با گذشت بودند تمام کسانی که شهید را میشناسند به نیکی از ایشان یاد می کنند.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark