داخلی آرشيو گفتگو صفحه استان
امتیاز مثبت 
۷
 
رییس میراث فرهنگی زابل
یک فیلم خوب می تواند از کتاب و هزاران سخنرانی اثرگذاری و تاثیر گذاری بیشتری داشته باشد/زبان هنر قابل فهم تر و به سرشت انسانها نزدیکتر است
کد مطلب: ۳۶۹۸۰
تاریخ انتشار:يکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۰۵
رییس میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری زابل گفت: ساخت فیلم سینمایی محمد رسول الله (ص) حرکت بسیار خوبی است که می تواند به زبان هنر جلوه ها و زوایای ناشناخته پیامبر رحمت و مهربانی را هم در سطح ملی و هم در سطح بین المللی معرفی کند.
یک فیلم خوب می تواند از کتاب و هزاران سخنرانی اثرگذاری و تاثیر گذاری بیشتری داشته باشد/زبان هنر قابل فهم تر و به سرشت انسانها نزدیکتر است
علیرضا خسروی رییس و کارشناس میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان زابل در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا در خصوص ساخت فیلم سینمایی محمد رسول الله(ص) اظهار داشت: نگاه هنری و فرهنگی به جامعه داشتن یک وظیفه اصلی و بنیادی در ارتباط با مفاهیم و معرفت های دینی جامعه دارد.

خسروی افزود: جامعه اسلامی در وهله نخست یک رسالت بزرگ و بنیادی در ابتدا برای مردم و جامعه خودش دارد و آن در واقع حرکت و مدیریت ساختارهای فرهنگی جامعه بر مبنای آموزه های توحید و قرآن مجید ،آموزه های که راهکار و راه و روش زندگی را برای مسلمانان و جوامع اسلامی مشخص می کند.

رییس میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری زابل بیان داشت: آن چیزی که به جامعه اسلامی صفت اسلامی می دهد ،کنش ،رفتار ، کردار و پندار آن جامعه است که هم سو باشد با آموزه ها ، خطوط ، رویکردها و دستورالعمل های بنیادی در کلام الله مجید.

وی ادامه داد: یک دستور اساسی کلام الله مجید آگاهی دادن است و در واقع برتری دادن انسانهای آگاه از انسانهای ناآگاه .

خسروی با بیان اینکه خداوند اولین حرفش به آخرین پیامبر خواندن است ،گفت: این سخن معنادار است و اینکه خداوند در جغرافیای 1400 سال در جاهلیت عرب و در جغرافیای که شمار باسوادان ،دانایان و آنهای که با قلم و نوشته ارتباط داشتند از تعداد انگشتان یک دست هم فراتر نمی رفت و این نشان می دهد که جهت گیری اساسی جامعه اسلامی در تمام جغرافیای بشر و در تمام زمان ها حرکت به سوی آگاهی و فهمیدن است.

وی تصریح نمود: بنابراین یکی از شاخصه های اساسی و وظیفه اصلی متولیان فرهنگی که بطور رسمی کار می کنند و آنهایی که دغدغه دارند و رسانه های مثل اوشیدا که دغدغه فرهنگ و تلواسه های بزرگ دارند و نگران بینش و فرهنگ دینی جامعه خودشان هستند باید به طرفی پیش بروند که به این مفاهیم و مبانی مردم را آشنا کنند.

رییس میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری زابل عنوان کرد: کارهای که در ارتباط با زندگی ،سخن و روش پیامبر (ص) و ائمه اطهار (ع) انجام می شود باید در حد وسیعی برای طبقات مختلف سنی از کودکان قبل از دبستان تا دوره های مختلف سنی برای همه آنها مطلب ،فیلم ،عکس و نوشته داشته باشیم تا آنها بتوانند با این مفاهیم و مبانی همیشه آشنا باشند.

خسروی گفت: در یک نگاه کلی معرفی و شناخت بزرگان دین اسلام بویژه پیامبر اعظم (ص) و ائمه اطهار (ع) علاوه بر کتاب،پژوهش و تحقیق ،استفاده از قالب های هنری یک رویکرد بسیار مهمی است زیرا زبان هنر قابل فهم تر و به سرشت انسانها نزدیکتر است.

وی خاطر نشان کرد: یک فیلم تاثیر گذار خوب می تواند از کتاب و هزاران سخنرانی اثرگذاری و تاثیر گذاری بیشتری در معرفی مفاهیم و مبانی دینی و بالا بردن سطح معرفت اجتماع نسبت به سنت و شخصیت پیامبر(ص) و دیگر آموزه های دینی برخوردار باشد.

این مسئول افزود: این حرکت اگر به عنوان یک راهکار اساسی در جامعه و در ساختارهای فرهنگی و متولیان فرهنگ انجام شود ،این حرکت بسیار مهمی است به این دلیل که یک بخش آن ،نیازی است که خود جامعه ما و مسلمانان دارند.

رییس میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری زابل تاکید نمود: اما با توجه به گرایشی که وجود دارد و توطئه ای که صهیونیزم بین الملل و استکبار جهانی در دنیا بر علیه جامعه اسلامی دست به دست هم داده تا چهره اسلام و قرآن را تخریب و واژگون جلوه دهند و همینطور پیامبر رحمت و مهربانی را زشت و خشن نشان دهند این کار شیطان است ،اهریمنی که نمادهای عینی آن را می توان صهیونیزم بین الملل و استکبار جهانی ببینیم.

وی بیان کرد: ساخت فیلم سینمایی محمد رسول الله (ص) حرکت بسیار خوبی است که می تواند به زبان هنر جلوه ها و زوایای ناشناخته پیامبر رحمت و مهربانی را هم در سطح ملی و هم در سطح بین المللی معرفی کند.

خسروی اشاره کرد: اقدام خوب و پسندیده است و تلاش شود در قالب و چکیده های خوب هنری مطرح شود چرا که تاثیر گذاری آن بیشتر خواهد شد.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark