داخلی آرشيو خبر صفحه حوادث
امتیاز مثبت 
۰
 
پدیده ای نوظهور در الجزائر که دست کمی از داعش ندارد + فیلم
کد مطلب: ۶۱۹۰۰
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۴
ویدیویی ضبط شده در یکی از قبرستان های الجزائر دو نفر را در حال شکنجه وحشیانه یک جوان متهم به جادوگری نشان می دهد.
پدیده ای نوظهور در الجزائر که دست کمی از داعش ندارد + فیلم
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: فیلمی که در یکی از گورستان های شهر حطاطبه واقع در استان تیبازه الجزائر، دو مرد را با ظاهری شبیه عناصر داعش به تصویر کشیده که جوان را به جادوگری متهم کرده و پس از اینکه او را مجبور به اعتراف مقابل دوربین می کنند، وی را به فلک می‌بندند و شلاق می زنند.

از دیگر اتهاماتی که به این جوان وارد شده شرک ورزیدن به خداوند است حال اینکه تا چه میزان اتهامات وارده به او صحت داشته باشد معمایی است سربه مُهر که همچنان در هاله ای از ابهام قرار دارد.

یکی از کاربران بر این موضوع تاکید داشت که اگر واقعا این جوان از ترس و تحت فشار به این موارد اعتراف نکرده باشد و هر آنچه به زبان آورده است عین حقیقت باشد، باز هم باید به دست قانون سپرده شود، نه اینکه مانند جنگلی بی قانون او را شبانه به قبرستان ببرند و وحشیانه شکنجه کنند. مگر این دو نفر مجری قانون هستند؟ اقدامات آنها تفاوت چندانی با داعش نداشته و هویتشان هم نا مشخص است.

کاربر دیگری نیز معتقد است: ما داعش را به افکار افراطی متهم می‌کنیم در حالی که در بین خودمان ظاهرا کسانی هستند که مانند آنها خود را نماینده خدا روی زمین می دانند و با قوانین نانوشته‌شان قصد دارند شرع را اجرا نمایند که تعریف آنها از این موضوع کاملا با آنچه که در حقیقت وجود داشته از زمین تا آسمان تفاوت دارد.

ثریا منور کابر عرب زبان دیگری است که در این مورد اظهار نظر کرده و نوشته است من موافقم که حکم اسلامی برای شخصی که دست در سحر و جادو دارد اجرا شود اما به دست مسئولان قانونی و با روش درست و معین. چیزی که ما در این فیلم می بینیم مطابقتی با قانون ندارد، اگر واقعا این جوان دست به چنین اقداماتی زده پس باید به مردان قانون سپرده شود.

 
 
00:00 02:23
کد ویدیو

انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark
مرجع : باشگاه خبرنگاران
    عکاس :