داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
روش تضمین کیفیت مکمل در ایران
کد مطلب: ۶۶۸۶۰
تاریخ انتشار:شنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۷
رئیس سندیکای تولیدکنندگان مکمل‌های رژیمی غذایی ایران از کاهش چشمگیر آمار واردات مکمل به کشور خبر داد.
روش تضمین کیفیت مکمل در ایران
دکتر عباس کبریایی زاده رئیس سندیکای تولیدکنندگان مکمل‌های رژیمی غذایی ایران درباره اقدامات سازمان غذا و دارو برای کمک به شرکت‌های تولید کننده در این حوزه اظهار کرد: خوشبختانه رابطه خوبی بین سندیکا و وزارت بهداشت وجود دارد و تمام تلاشمان را برای همراهی با تولید کنندگان می‌کنیم، از جمله اقدامات انجام شده می‌توان به محدود شدن واردات مکمل‌ها اشاره کرد به عبارتی دیگر می‌توان گفت واردات اغلب مکمل‌ها که در داخل کشور تولید می‌شود، متوقف شده است و تولیدکنندگان تحت حمایت وزارت بهداشت قرار گرفته‌اند.
بیشتر بخوانید
جمع‌آوری دو مکمل تقلبی تبلیغی در فضای مجازی
واردات مکمل‌ها به مرز ۶۰ میلیون دلار رسیده است
وی با اشاره به اینکه آمار دقیق از تولید مکمل‌های غذایی وجود ندارد، بیان کرد: بر اساس تخصیص ارز به واردات دارو می‌توانیم بیان کنیم که واردات مکمل‌ها به مرز ۶۰ میلیون دلار رسیده است درحالی که در سال‌های گذشته بیش از ۴۰۰ میلیون دلار به واردات مکمل‌ها اختصاص پیدا کرده بود و خوشبختانه اغلب مکمل‌های مورد نیاز بازار ایران در داخل کشور تولید می‌شود.

رئیس سندیکای تولیدکنندگان مکمل های رژیمی غذایی ایران بیان کرد: یکی از اصلی‌ترین مشکلات صنایع در کشور ما مشکل نقدینگی است در همین راستا جلساتی متعددی با وزارت بهداشت، بانک مرکزی، وزارت اقتصاد برگزار کردیم تا این مشکل را کنترل کنیم، افزایش نرخ ارز اغلب تولید کنندگان را با مشکل نقدینگی مواجه کرده است.

کبریایی‌زاده بیان کرد: پیش بینی‌ها بیان می‌کند که در آینده‌ای نزدیک بیش از ۸۰ درصد از مکمل‌ها در داخل کشور تولید شود و دولت حمایت‌های لازم را برای پشتیبانی از تولید کنندگان در نظر گرفته است.
نظارت چندانی بر تولید مکمل‌های خارجی وجود ندارد
وی درباره باور مردم مبنی بر با کیفیت‌تر بودن مکمل‌های خارجی تصریح کرد: متاسفانه در تولید مکمل‌های غذایی در سطح جهان، انضباط و نظارتی که در زمینه دارو وجود دارد شاهد نیستیم، تولید کنندگانی که در خارج از کشور به خصوص در کشورهای مطرحی مثل کانادا و برخی از کشورهای اروپای شرقی و حتی هند و چین مطرح می‌شوند تولیدات غیر رسمی و زیر پله‌ای زیادی دارند که باعث ورود مکمل‌های ناسالم به کشور می‌شود.

روش تضمین کیفیت مکمل در ایران
رئیس سندیکای تولیدکنندگان مکمل های رژیمی غذایی ایران ادامه داد: یکی از سالم‌ترین روش‌ها در تامین مکمل‌ها تهیه و توزیع آن‌ها از تولیدات داخلی است، باید تمرکزمان بر تولید مکمل‌ها در داخل کشور باشد و نظارت خوبی بر این تولیدات و مواد اولیه استفاده شده در آن‌ها اعمال کنیم، با این شرایط وقتی که مواد اولیه از منابع معتبر تامین شوند و نظارت خوبی بر تولید داشته باشیم می‌توانیم از کیفیت مکمل‌های تولید شده اطمینان پیدا کنیم.

کبریایی‌زاده تاکید کرد: در مورد بسیاری از مکمل‌های وارداتی نظارت خوبی وجود ندارد و به همین دلیل است بیشتر تمرکزمان را در تولید مکمل‌ها در داخل کشور گذاشته‌ایم.
منبع: خبرگزاری دانشجو
Share/Save/Bookmark