داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
نجات معجزه آسای سه اعدامی از قصاص در مشهد
کد مطلب: ۶۷۷۶۰
تاریخ انتشار:يکشنبه ۱۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۰
مدیرکل زندان‌های خراسان شمالی از رهایی سه زندانی خراسان شمالی از اعدام در کمتر از یک ماه خبر داد.
نجات معجزه آسای سه اعدامی از قصاص در مشهد
مجتبی محمدی مدیرکل زندان‌های خراسان شمالی کرد: سه زندانی محکوم به قصاص نفس که به دلیل قتل عمد به اعدام محکوم شده بودند با تلاش‌های دادستان مرکز استان، شورای حل اختلاف، کمیته صلح و سازش و مددکاران اجتماعی زندان و جلب رضایت اولیای دم از قصاص رهایی یافتند.

نجات معجزه آسای سه اعدامی از قصاص در مشهد


وی گذشت و فداکاری را از خصوصیات بارز مردم این استان قلمداد کرد و افزود: هرسال در استان خراسان شمالی این چنین صحنه‌های باشکوهی که نمایانگر فداکاری و انسانیت است را شاهد هستیم.

محمدی تصریح کرد: کسانی که عفو می‌کنند و از خطای دیگران می‌گذرند کسانی هستند که از حلم برخوردارند؛ زیرا عفو و گذشت خداوند از لغزش‌ها و گناهان مردم در پرتو حلم الهی است.

مدیرکل زندان‌های خراسان شمالی افزود: ایام سوگواری سالار شهیدان حسین بن علی (ع) و یاران باوفای آن حضرت فرصت مناسبی است تا زمینه آزادی تعداد دیگری از زندانیان استان فراهم گردد.

محمدی در خاتمه این خبر بابیان اینکه بین عدالت قضایی و عدالت سازشی در استان یک تعامل مثبت و سازنده برقراراست، اظهار کرد: در همین راستا جلسات مختلفی باهدف ایجاد صلح و سازش و با حضور شاکی و متشاکی در زندان‌های استان با هماهنگی دستگاه قضایی جهت آزادی تعداد دیگری از زندانیان محکوم به قصاص برگزار گردیده است و انتظار می‌رود در آینده نزدیک آمار رهایی از اعدام در زندان‌های استان افزایش یابد.

منبع: فرانگر

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark