داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۴
 
یادداشت/ غلامعلی آبدهی مقدم
پیشرفت علمی و عقبگرد فرهنگی و اقتصادی
کد مطلب: ۶۰۵۵۰
تاریخ انتشار:يکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۵۳
حدود چهار دهه از عمر پربرکت نظام جمهوری اسلامی سپری شده در این چهار دهه به همت و تلاش جهادی دانشمندان و نخبگان مان پیشرفت های شگرف وقابل قبولی در بیشتر علوم مثل هوافضا، پزشکی، نانو تکنولوژی، صنعت هسته ای، دفاعی، موشکی و.... داشته ایم.
پیشرفت علمی و عقبگرد فرهنگی و اقتصادی
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ این پیشرفت ها در هنگامه ای که استکبار جهانی شدیدترین تحریم ها را علیه نظام علیه ما به اجرا گذاشته واز هیچ تلاشی در به زانو در آوردن نظام ما کوتاهی نکرده حاصل شده است که الحمدا... به یاری خدا وتلاش مضاعف نیروهای جوان ومتعهد وانقلابی مان همه توطئه ها یکی پس از دیگری خنثی وبه جایی رسیدیم که امروز دوست ودشمن اذعان به شکست تمامی آن توطئه ها ودسیسه های که استکبار علیه پیشرفت برنامه های علمی ما داشت، دارند.

اما متاسفانه هر چه از لحاظ علمی پیشرفت داشته ایم، در مسائلی عقبگرد داشته ایم که این عقب ماندگی وعدم پیشرفت به کم کاری وبی توجهی دولتمردان برمی گردد.

یکی از این مشکلاتی که کشور از آن در رنج است مسئله فرهنگی است، هر روز که از عمر با برکت این نظام می گذرد کمبود کار دولتمردان در این زمینه بیشتر عیان می شود.

معضل فرهنگی ریشه بیشتر نا بسامانی هایی است که امروزه کشور با آن دست به گریبان است که اگر دولت ها به آن مهم توجه می داشتند مشکلاتی که از قبل این مسئله در کشور اتفاق می افتد خود به خود حل می شد.

رهبرعظمای انقلاب حضرت امام خامنه ای(حفظه ا...)چندین سال است که به دولتمردان انذار می دهند که متوجه تهاجم وشبیخون فرهنگی دشمن باشند که دردمندانه باید گفت که به این رهنمود حضرت آقا کمتر توجه شده است، که در این راستا سند۲۰۳۰ نمونه بارزی از آن بی توجهی است آنهم با توجه به غنای فرهنگی بالای کشورمان که سابقه تمدن چندین هزار ساله را در کارنامه خود دارد که پذیرفتن این سند یعنی توانمندی بالای دشمن وفقر فرهنگی خود!

مسئله دیگری که این روزها دغدغه اکثریت مردم ایران است غارت وچپاول اموال عمومی وبیت المال به دست عده ای از خدا بی خبر است که داد مردم از آن بلند است.

یک روز می شنویم که ۱۲هزار میلیارد از صندوق ذخیره فرهنگیان به تاراج رفته، روزی دیگر خبر از به یغما بردن فلان بانک رسانه ای می شود وروزی چپاول منابع نفتی تیتر یک رسانه ها وروزی ....!

این نابسامانی وغارت اموال عمومی، درد محرومینی که با سیلی صورت خود را سرخ نگه میدارند دو چندان می کند وبه قول معروف نمکی بر زخم محرومین است!

عدالت اجتماعی که مد نظر رهبری ودر اسلام نیز به آن تاکید فراوانی شده,مشکل دیگر جامعه اسلامی مااست!در کشوری که اکثر کارگران وکارمندان با حقوقی اندک آنهم در حدودیک میلیون امرار معاش می کنند وقتی می شنوید که فلان مقام دولتی حقوقی بالای سی تا چهل میلیون دریافت کرده ویا وامهای چندین صد میلیونی با سود پایین از طریق رانت وزد وبند دریافت داشته,چه حالی پیدا می کنید آن هم در صورتی که می بیند که اگر بخواهد یک وام ازدواج دریافت کنند باید از هفت خوان رستم بگذرند تا بلکه بتوانند آن وام را دریافت کنند!؟

بدتر از همه اینکه وقتی مردم می بینند که فلان مسئول که باید در فکر رفع و رجوع مشکلات ونابسامانی هایش باشد در خانه ای چند میلیاردی زندگی وثروت افسانه ای چند ده میلیاردی دارد آیا می تواند با آرامش خیال به تلاش وآبادانی کشور دلگرم باشد؟!

ایکاش رهنمودهای پیامبر گونه حضرت امام خمینی(ره) را مد نظر قرار می دادیم که فرمودند:مسولین باید از قشر محروم جامعه باشند تا درد مردم را بدانند وبه فکر علاج آن برآیند.

از این رو مشاهده می کنیم که مشکلات اقتصادی وگرانی روز افزون مایحتاج مردم,براقتصاد اکثر خانواده ها تاثیر گذاشته, هر روز بیش از روز پیش سفره مردم کوچکتر می شود.تورم وگرانی کمر اکثر خانواده ها را خم کرده، بازار کساد! کارخانه ها و کارگاه های تولیدی یا تعطیل یا نیمه تعطیل!

بی توجهی به اقتصاد مقاومتی ودست کم گرفتن توان داخلی ونگاه به بیگانه آنهم بیگانه ای که نابودی نظام مقدس اسلامی,از مهمترین آمال وآرزوهایش است، از اهم مسائلی است که ملت ولایی ایران از آن در رنج هستند.

ای کاش مشکلات به همین جا ختم می شد که افشای سو استفاده نزدیکان مقامات بلند پایه دولتی تیتر اغلب سایت ها وروزنامه شده.

می شنویم برادر فلان مقام بلند پایه از موقعیت وجایگاه برادرش در رانت خواری و.... سو استفاده کرده وصاحب ثروت آنچنانی شده یا فرزند فلان نور چشمی وارد کننده البسه(قانونی وغیر قانونی)بوده آنهم در کشوری که اغلب تولیدی ها یا تعطیل شده یا در حال تعطیلی هستند دردآورتر اینکه باز یک مقام بلند پایه برای توجیه عمل آن آقازاده در رسانه ها اعلام نماید که فرزند مظلوم وبیکار وزیر چند میلیونی واردات داشته!

آیا مردم این را می پذیرند که جامعه اسلامی ما شهروند درجه یک و دو داشته باشد؟!اگراز آن مقام محترم سوال کنند که آیا این تسهیلات وامتیازات برای قشر خاصی از جامعه است یا برای عموم این امتیازات وجود دارد؟چه جوابی دارند که به مردم بدهند!

آیا میتوان قبول کرد که همه فرزندان بیکار جامعه می توانند از چنین موقعیت هایی استفاده کنند؟!که اگر می توانستند امروز اینهمه بیکار وخانه نشین نداشتیم.

اگر دولتمردان همه را به یک نظر نگاه می کردند امروز یکی از سیری نمی ترکید ودیگری از گرسنگی تهیه مایحتاج اولیه زندگی ناتوان ودرمانده!

ای کاش دولتمردان عزیزی که هنگام انتخابات به مردم در باغ سبز نشان داده وسرود گل وبلبل را برای مردم زمزمه می کردند، یک نیم نگاهی به اقشار کم در آمد و محروم جامعه داشته باشند واز رهنمودهای مقام عظمای ولایت برای سر وسامان دادن به اوضاع آشفته بازار، مبارزه با گرانی، تورم، بیکاری، رانت و... استفاده می کردند که حتما آن رهنمودها گره گشای مشکلات ومعضلات جامعه ما هستند.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark