داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۳
 
در راستای اقتصاد مقاومتی؛
ساخت وسایل ورزش همگانی در بخش مرکزی زابل جدی گرفته شود
کد مطلب: ۶۱۵۴۰
تاریخ انتشار:يکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۱۵
عضو شورای اسلامی کرباسک عنوان کرد: طرح ساخت وسایل ورزش همگانی و اسباب بازی از جمله تاب و سرسره در بخش مرکزی زابل جدی گرفته شود.
ساخت وسایل ورزش همگانی در بخش مرکزی زابل جدی گرفته شود
ابراهیم سراوانی در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا ابراز کرد: با توجه به اینکه کارگاه جوشکاری دارای مجوز و پروانه ی کسب تقریبا مجهز با استادکاری خبره در روستای کرباسک وجود دارد با حمایت از این کارگاه تولیدی، بخشی از هزینه های تولید و حمل و نقل وسایل ورزش همگانی و اسباب بازی کودکان و نوجوانان بخش مرکزی، شهرستان زابل و دیگر مناطق سیستان کاهش می یابد.

وی افزود: محصول تولیدی گارانتی شده و تعمیر و نگهداری آنها آسانتر و در محل انجام خواهد شد همچنین تولید محصول دلخواه و با کیفیت بهتر و ایجاد اشتغال در سیستان از دیگر مزیتهای این طرح است.

دارنده نشان علمی از دانشگاه ملی گرجستان در خصوص مزایای این طرح گفت: کاهش هزینه های تولید، حذف هزینه های حمل و نقل از شهرستان، ایجاد اشتغال برای چند نفر در سیستان و نظارت کافی بر تولید محصول در هر مرحله از تولید از جمله مزایای این طرح به شمار می رود.

سراوانی اضافه کرد: بر طرف کردن مشکلات ناشی از نحوه تولید به مدت حداقل شش ماه توسط سازنده، سهل و آسان بودن نظارت بر نحوه ی ساخت محصول از دیگر مزایای این طرح می باشد.

وی تصریح کرد: در صورت موفقیت آمیز بودن طرح تولید و توزیع وسایل مورد نیاز دیگر شهرستانها و مناطق سیستان نیز در همین محل انجام خواهد شد و همچنین با صرفه جویی که از محل هزینه ی حمل و نقل وسایل از شهرستان انجام می شود می توان برای روستاهای بیشتری وسایل ورزش همگانی و اسباب بازی کودکان را تهیه کرد از جمله مزایای این طرح خواهد بود.

دارنده چهار نشان علمی از آکادمی استرالیا در ادامه به طرح استفاده ی رایگان ورزشکاران روستای کرباسک و روستاهای اطراف از امکانات سالنهای ورزشی و چند منظوره ی روستای کرباسک اشاره کرد و خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در روستای کرباسک یک سالن ورزشی مربوط به آموزش و پرورش در شرق و یک سالن چند منظوره ی در شرف افتتاح نیز در جنوب روستای کرباسک وجود دارد اما ورزشکاران روستا به دلیل هزینه داشتن این سالنها از سالنهای کم هزینه در شهرستان زابل و اطراف آن استفاده می کنند بنابراین استفاده از این سالنها برای افراد ساکن کرباسک و روستاهای اطراف رایگان شود تا امکان استفاده از آنها برای این عزیزان میسر شود.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark