داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۹
 
بیانیه مجمع عالی بسیج شهرستان زابل به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج
کد مطلب: ۳۵۴۳۱
تاریخ انتشار:يکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۳۵
انقلاب اسلامی همچنان نیازمند تفکر بسیجی است در این خصوص باید سخن رهبر بسیجی و فرزانه انقلاب را شنید که می فرماید: « عزیزان من! بسیجی شدید مبارک است اما بسیجی بمانید، ایستادگی در راه مهم است ».
بیانیه مجمع عالی بسیج شهرستان زابل به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: مجمع عالی بسیج شهرستان زابل به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج بیانیه ای صادر کرد.

بیانیه به شرح زیر است:

با سلام و درود به ارواح طیبه شهدا و امام شهدا و آرزوی طول عمر همراه با سلامتی برای مقام معظم رهبری و آرزوی عزت و سربلندی برای ایران اسلامی و تبریک هفته بسیج

وَنُرِيدُ أَن نَّمُنَّ عَلَى الَّذِينَ اسْتُضْعِفُوا فِي الْأَرْضِ وَنَجْعَلَهُمْ أَئِمَّةً وَنَجْعَلَهُمُ الْوَارِثِينَ
(( اراده ما بر این قرار گرفته است که به مستضعفین منت بخشیم و آنها را پیشوایان و وارثین روی زمین قرار دهیم))
سوره قصص آیه 5

بنیان گذار فقیه انقلاب اسلامی ایران ( رضوان الله تعالی علیه ) بسیج را از الطاف جلیه خداوند دانسته که این منزلت والای بسیج را نشان می دهد. ایشان در جایی دیگر می فرمایند : «بسیج، شجره طیبه و درخت تناور و پر ثمری است که شکوفه های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می دهد» ایشان به درستی شجره طیبه ای که ریشه در خاک کربلا دارد و شاخه هایش سر به افلاک می ساید را کاشت تا امروز ما شاهد سایه افکنی آن در سرتاسر جهان باشیم.

آن عزیز سفر کرده بسیج را لشکر مخلص خدا نامید تا بر این واقعیت صحه بگذارد که بسیج بیش از آنکه برخوردار از سازمان رزمی مشخص باشد، صاحب تفکر و فرهنگ می باشد.

این تفکر و ایمان در حوزه سیاست یک جلوه دارد و در میدان فرهنگ و بازسازی و توسعه و جلوه دیگر بسیج همزاد انقلاب است و برخاسته از متن ملت. بسیج نماد «امت» است امت بسیجی که در عرصه کار و زار هشت ساله با داشتن خونریز، ظفر آفرین شدند و پیشگامان رهایی بودند اکنون نیز بر این نکته آگاهند که امروز صحنه نبرد از میدان نظامی به قلمرو فرهنگ انتقال یافته است و رسالت زمانه او کسب آگاهی و دست یابی به درک عمیق از موقعیت خطیر فرهنگی است.

انقلاب اسلامی همچنان نیازمند تفکر بسیجی است در این خصوص باید سخن رهبر بسیجی و فرزانه انقلاب را شنید که می فرماید: « عزیزان من! بسیجی شدید مبارک است اما بسیجی بمانید، ایستادگی در راه مهم است ».

این لشکر مخلص خدا از اول انقلاب تا کنون نگذاشته است استکبار جهانی در تمام حوزه ها اعم از سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، نظامی، اجتماعی، فناوری و ... به اهداف شوم خود نائل شود و تمام فتنه های فتنه انگیزان را با یک اشارت مقام عظمای ولایت خنثی کرده است. نمونه بارزش فتنه سال 88 بود که بسیج توانست این طرح اسرائیلی-آمریکایی را با شکست مفتضحانه مواجه سازد.

همانا بسیج از چنان انرژی و پتانسیلی برخوردار است که توانسته گره های کور اقتصادی را باز کند و اگر امروز استکبار در تحریم اقتصادی ایران به نتیجه نرسیده است در سایه رهنمود های اقتصاد مقاومتی رهبر معظم انقلاب و استقامت بسیجی وار امت ایران اسلامی است.

اقتدار و عزت کنونی ما از برکت بسیج است به همین دلیل است که امروز سرافرازانه در صحنه بین المللی دارای اقتدار هستیم. همه  تلاش ها در در مبنای تفکر بسیجی در حال پیشرفت است و در روزهای اخیر نیز دفاع از حقوق حقه ملت ایران، با تفکر بسیجی در جامعه بین المللی به نتیجه رسیده و دشمن سر تسلیم فرود آورده است.

اگر استکبار جهانی در مقابل رشد علمی و تکنولوژیک ما به بهانه های واهی در قالب مذاکرات هسته ای سنگ اندازی می کند در حقیقت از اقتدار فراگیر بسیج می هراسد و الا دشمنان ما می دانند که ایران اسلامی به دنبال تولید سلاح هسته ای نیست پس در حقیقت آنها از اقتدار بسیج به جهت اینکه منابع مادی و شیطانی آنها به مخاطره خواهد افتاد هراس دارند.

اینک مجمع عالی بسیج شهرستان زابل ضمن عرض تبریک فرارسیدن هفته بسیج به تمامی بسیجیان ولایت مدار سیستان دوشادوش سایر نیروهای متعهد و انقلابی با شهداء پیمان می بندد که در دفاع از ارزشها و آرمان های مقدس شهدا و در صیانت از حریم ولایت لحظه ای غفلت نورزیده و تا این پرچم مقدس را به دست صاحب بر حقش حضرت بقیه الله الاعظم (عج) نسپرده از پای ننشینید و تا آخرین قطره خون در رکاب فرماندهی معظم کل قوا حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای ( مد ظله العالی ) بسیجی وار آماده جانفشانی خواهند بود.

دبیرخانه مجمع عالی بسیج شهرستان زابل
Share/Save/Bookmark