داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
در سیزدهمین یادواره شهدای تاسوکی عنوان شد؛
مظلومیت شهدای تاسوکی همانند شهدای کربلاست/دفاع مقدس هنوز تمام نشده است
کد مطلب: ۶۶۵۸۱
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۵
یادواره شهدای روحانی و شهدای تاسوکی در شهرستان نیمروز برگزار شد.
مظلومیت شهدای تاسوکی همانند شهدای کربلاست/دفاع مقدس هنوز تمام نشده است
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا ؛ سیزدهمین یادواره شهدای روحانی و شهیدان مظلوم فاجعه تروریستی تاسوکی و شهدای شهرستان نیمروز با حضور نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان در شهرستان نیمروز برگزار شد.
در این مراسم حجت الاسلام شیخ مصطفی محامی امام جمعه زاهدان گفت: یکی از ویژگی های خاص شهدای تاسوکی مظلومیت آنها در هنگام شهادت بوده است.
وی افزود: این شهیدان در میدان جنگ اسلحه به دست نبوده اند بلکه با دستان و چشمان بسته به شهادت رسیدند که این امر اجر مضاعف الهی را برای آنها به دنبال خواهد داشت.
نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: حوادثی که دشمن در سال های اخیر بر این استان تحمیل کرده است نشان از آن دارد که دشمنی دشمنان با ملت ایران پایان نیافته است.
وی ادامه داد: تا هنگامی که بر پیمان خود با خداوند و انقلاب رهبری ایستاده باشیم دشمنی دشمنان وجود خواهد داشت لذا می طلبد تا در عرصه های دیگر جنگ از آرمان های انقلاب اسلامی دفاع کنیم.
حجت الاسلام محامی گفت: پس از جنگ تحمیلی دشمن صحنه جنگ را به عرصه های اقتصادی، سیاسی و همچنین فرهنگی کشانده که این موضوع باعث شده است تا دفاع مقدس همچنان ادامه داشته باشد.


وی با بیان اینکه درب شهادت همواره باز است گفت: خداوند بندگان خاص خود را هر از چند گاهی از میان امت اسلامی انتخاب می کند تا به درجه رفیع شهادت نائل شوند.
نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: همواره باید آمادگی خود را در برابر دشمنان حفظ کنیم و از دشمنی آنها غفلت نکنیم.
وی ادامه داد: دفاع تنها در عرصه نظامی نیست بلکه دشمن جنگ فرهنگی و اقتصادی رابا ملت ایران شروع کرده است لذا باید آمادگی خود را در برابر هجمه های دشمن حفظ کنیم.
حجت الاسلام محامی تاکید کرد: نسبت به تربیت خود و خانواده ها حساسیت به خرج بدهیم مبادا فرهنگ غربی بر جامعه ما مسلط بشود.
حجت الاسلام محمد راشکی امام جمعه شهرستان نیمروز نیز در این خصوص گفت: استکبار ستیزی ، دفاع از اسلام و انقلاب مهمترین پیام شهدا برای ملت ایران است.
وی افزود: امروز ما وظیفه داریم تا برای حفظ ارزش های انقلاب اسلامی هزینه کنیم.
امام جمعه شهرستان نیمروز ادامه داد: در بسیاری از وصیت نامه شهدا تاکید شده است که اگر وحدت و ولایت را کنار بگذاریم به خون شهدا خیانت کرده ایم.
مولوی دوست محمد درواخ امام جمعه اهل سنت شهر کهک زهک نیز در این مراسم گفت: اگر حکومت اسلامی وجود نداشته باد مومنین نمی توانند خداوند را عبادت کنند چرا که عبادت همراه با امنیت است.
وی افزود: فتنه در طول تاریخ خواب است اگر آن را بیدار کنند خداوند لعنت خود را برای آنها خواهد فرستاد.
مولوی درواخ تصریح کرد: مظلومیت شهدای تاسوکی همانند مظلومیت شهدای کربلا بوده است .

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark