داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
زابل بهشت جلوبندی سازان/عمر 30 ساله آسفالت در زابل به اتمام رسیده است
کد مطلب: ۶۵۶۸۱
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۷
عدم آسفالت چهره زشتی به شهر داده گویا عمر آسفالت در زابل تمام شده است و اکنون مسئولین باید حداقل توان خود را برای آسفالت دوباره زابل به کار گیرند.
زابل بهشت جلوبندی سازان/عمر 30 ساله آسفالت در زابل به اتمام رسیده است
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ یکی از علل عقب ماندگی شهرستان زابل از سایر شهرهای دیگر ایران، عدم آسفالت خیابان های مهم این شهرستان است، بسیاری از خیابان های این شهرستان که آسفالت آن بیش از سی سال از عمر آن میگذرد هنوز ترمیم و یا آسفالت جدی نشده است.
از خیابان های اصلی شهرستان زابل تا کوچه پس کوچه های این شهرستان، عدم آسفالت چهره زشتی به شهر داده است، گویا عمر آسفالت در زابل تمام شده است و اکنون مسئولین باید حداقل توان خود را برای آسفالت دوباره زابل به کار گیرند.

یکی دیگر از مناطق پر تردد در شهرستان زابل چهار راه معروف به پادگان یا همان میدان انقلاب است، که به خیابان هیرمند شمالی منتهی می شود، اهمیت این خیابان را می توان در روزهایی دانست که به علت تعمیرات شبکه آب و فاضلاب این خیابان بسته شد و ترافیک سنگین شهری را در این خیابان می شد مشاهده کرد.

با این حال گرچه خیابان های زابل به گونه ای طراحی شده اند که حداقل برای جمعیت ۳۰ سال قبل مفید بودند اما اکنون با توجه به افزایش خودرو ها و همچنین جمعیت موجود در زابل اکثر خیابان های زابل جوابگو نیستند.
حفاری اداره آب و فاضلاب زابل در طرح میدان انقلاب باعث شد تا آسفالت نه چندان استاندارد این منطقعه از بین برود، به طوری که با اتمام این طرح تنها ویرانه ای از آن به جا مانده است و خودرو ها مجبورند از بدترین چاله چوله های برای دور زدن این میدان عبور کنند.
شهرداری زابل هنوز نتوانسته است باهمکاری این اداره اقدام به ترمیم ویا دستکم صاف کردن محل حفاری بزند، گرچه زابل به بهشت جلوبندی سازان معروف است، اما خودروهایی همانند پراید به سختی می توانند از این محل عبور کنند.
موسی خمری شهردار زابل چندی قبل در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا از آغاز ترمیم خیابان های زابل خبر داده بود.
وی در این رابطه افزود: کار لکه گیری خیابان های زابل از یک ماه قبل آغاز شده است.

وی افزود: لکه گیری خیابان های پاسداران و شهید باقری از ابتدای فعالت انجام و به زودی تمامی خیابان های زابل لکه گیری می شود و چاله چوله های این شهرستان در آینده ای نزدیک ترمیم خواهند شد.
با این حال با توجه به اینکه آسفالت یکی از مهمترین عوامل در پیشرفت یک شهرستان به جهت جذب گردشگر و حتی مسافران نوروزی است امید است این مطالبات مردمی در دست اقدام قرار گیرد.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark