داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۱
 
خطیب نماز جمعه زابل:
استاندار سیستان و بلوچستان یا طرحی برای سیستان ندارد یا بعد از انتخابات با مردم این منطقه قهر سیاسی کرده است
کد مطلب: ۶۰۶۳۱
تاریخ انتشار:جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۷
امام جمعه زابل گفت: استاندار سیستان و بلوچستان یا طرحی برای سیستان ندارد یا بعد از انتخابات با مردم این منطقه قهر سیاسی کرده است، آیا مردم شایسته تکریم هستند یا تحریم؟
استاندار سیستان و بلوچستان یا طرحی برای سیستان ندارد یا بعد از انتخابات با مردم این منطقه قهر سیاسی کرده است
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: حجت‌الاسلام علی‌اکبر کیخا در خطبه‌های نماز جمعه در مصلی المهدی زابل، اظهار کرد: بنده در طول بیش از سه سال خدمت در این منطقه لحظه ای را یاد نمی دهم که در خطبه ها از روی هوای نفس صحبت کرده باشم ، تلاشم این بوده که در مسائل عبادی و سیاسی وظیفه ام را بدرستی انجام بدهم و صحبت هایم راه گشا برای نظام باشد.

امام جمعه زابل افزود: تمام تلاشم حمایت از مسئولین بوده است، حمایت از دولت، استاندار و فرمانداران؛ حتی فرمانداران و مسئولینی که در خارج از منطقه سیستان بوده اند، بعنوان مثال بنده بارها در خطبه و غیرخطبه به دفعات در مورد فرماندار محترمه قصرقند که از بانوان بسیار موفق این استان هستند به نیکی یاد کرده ام و ایشان را فرمانداری بسیار موفق و شایسته می بینم و حداقل ، کار استاندار را در این مورد قابل تقدیر می دانم زیرا نگاه ما بسیط است.

وی گفت: بنده بارها در عتبات عالیات برای موفقیت همه مسئولین دولتی و غیر دولتی برای خدمت به این مردم غیور و همیشه در صحنه و اعتلای نظام اسلامی دعا کرده ام ؛ ما در این مدت بهترین نوع تعامل را با دولت و مسئولین داشته ایم و در دفتر بنده از تمام جناحها حاضر می شوند.

کیخا تاکید کرد: بنده در ایام انتخابات عضو هیچ ستادی نبوده ام و یک تخلف انتخاباتی از بنده مشاهده نشده است و اگر در مناظره های نامزدهای ریاست جمهوری گسل های قومی ، مذهبی و جغرافیایی تحریک نمی شد  ورود به موضوع نمیکردم و اگر نبود تخلف های انتخاباتی به مثل تطمیع و تهدید مردم برای رأی دادن به کاندیدای خاص بنده ورود نمی کردم.

وی بیان کرد: ما در راستای همدلی و همزبانی با دولت ، طرح جذب سرمایه و ورود سرمایه گذار ( طرح کوثـر ) را بارها در خطبه و غیر خطبه بیان کردیم ، اما چشم استاندار ومعاونین شان این را ندید و نه گوششان شنید ؛ ما برای حمایت استاندار در جشن تصویب منطقه آزاد که می دانستیم کار تمام شده نیست ، برای اینکه حمایت کنیم و همدلی و همزبانی را در مقام عمل اثبات کنیم شرکت کردیم و بعداً معلوم شد که جشنی زود هنگام بوده است .

امام جمعه زابل افزود: این سخنان فشار بر دولت نیست ،بلکه بیان مطالبات و تزریق موج مثبت در جامعه است، بارها در مورد مرز و مشکلات مرزنشینان که به دفعات به دفتر ما مراجعه می کردند، سخن گفته ایم ؛ در مورد مدیریت نحوه تبادل سوخت حرف زدیم ، در مورد کوتاهی های بعضی از فرمانداران و عدم توانمندی های آنها سخن گفته ایم ، این سخنان فشار بر دولت نیست، این بیان مطالبات به حق مردم هست و هرگز فشار بر دولت نیست ، آن هم دولتی که می گوید " زنده مخالف " ؛ این سخنان تزریق موج مثبت در جامعه و مطالبات مردم است و ماندگاری مردم در تنگه ی احد است و ماندگاری مردم در این منطقه خاص ، ویژه و بسیار مهم خودش پدافند غیر عامل است و اهل خودشان این موضوع را بهتر درک می کنند.

امام جمعه زابل افزود: هیچ وقت سلیقه سیاسی و مدیریتی خود را پنهان نکرده ام و صریح ، بسیجی و انقلابی بیان کرده ایم، در جلسه مشترک بین ائمه جمعه و فرمانداران همین مطالب را به بطور صریح و روشن به استاندار محترم گفتیم و موضع بنده مشخص است و هیچ وقت پنهان کاری نکرده ام ، هیچ وقت سلیقه سیاسی و مدیریتی خود را پنهان نکرده ام و صریح، بسیجی و انقلابی بیان کرده ایم ؛ استاندار محترم در آن جلسه قول دادند که مرز باز شد ، چند روز بعد باز شد و دوباره  بسته شد.

کیخا گفت: چهار سال استاندار را آزمودیم، ایشان یا طرحی برای سیستان ندارند یا مخصوصاً بعد از انتخابات ، سیستان را مورد بی مهری سیاسی قرار داده اند؛ آیا این مردمی که همیشه در صحنه هستند شایسته تجلیل و تکـریم هستند یا شایسته تنبیه و تذکرهای نابجا ؟؟

امام جمعه زابل افزود: بسوزد آن حزب و جناحی که اعتقادات را دربرمیگیرد و تحت الشعاع قرار می دهد، اما درد زمانی افزایش پیدا می کند که مشاهده می کنیم در دفاع از عملکرد اشتباه استاندار ، معانینش و مسئولین مربوطه  ، جهت حمله به ائمه جمعه افرادی جلو می افتند که سیستانی هستند !! این درد است.

کیخا اضافه کرد: چند جوان نپخته، چند جوان قلم فروخته، مطلب می نویسند، به عالم خودشان حمله می کنند و این خود زنی وقیحانه را انجام میدهند ، ای کاش کسی دیگر این مطالب را می نوشت و به علمای این منطقه حمله ور میشد ، برای چه ؟ برای حزب و جناح سیاسی ؟ پس مردم چه میشوند ؟ پس آن پیرزنی که گفت دو هفته است که غذای گرم روی اجاق نداشته ام چه میشود ؟ پس آن کودکی که کفش ندارد تا به مدرسه برود چه میشود و .... اینها را چه کسی جواب میدهد ؟ تویی که قلم خود را بخاطر حزب سیاسیت فروختی.

خطیب نماز جمعه زابل بیان کرد: بسوزد آن حزب و جناحی که اعتقادات را دربرمیگیرد و تحت الشعاع قرار می دهد ، بسوزد آن حزب و جناحی که اگر امر شود بین خدا و حزب سیاسی ، حزب سیاسی را انتخاب کند و خاک بر سر همچین اعتقادی!

وی افزود: چرا من و تو سیستانی از فرصت مرز و تبادل سوخت بهره مند نشویم و آنوقت در جنوب همین استان آنها بهره مند شوند و آنوقت جوان ما در کنار مرز در فقر به سر میبرد و  یک تاجر غیر ایرانی  میلیاردها پول به جیب بزند ، و بیشترین سود را در تبادل سوخت داشته باشد ؛ اینها برای ما ننگ است .

کیخا تشریح کرد: بنده نمی توانم اینها را ببینم و سکوت کنم، برای بنده نه اصلاحات معنی دارد و نه اصولگرا ؛ چه دولت اصلاحات روی کار باشد ، چه دولت اصولگرا ، کار ببینم تشکر می کنم ، کم کاری،  بی توجهی و سوء مدیریت مشاهده کنم فریاد می زنم و خسته و ساکت نمیشوم و این سینه ستبر است  و این شانه ها را زیر بار سنگین در این مسئولیت خالی نخواهم کرد.

از همه تقاضا داریم نگاه خودشان را باز کنند ، آن سیستانی که هر سلیقه سیاسی که دارد باید سیستان را دریابد ، اتحادمان را حفظ کنیم ، میز و صندلی پرست نباشیم و این میز را برای خدا داشته باشیم ؛ خود زنی ها را کنار بگذاریم زیرا هر قوم و ملتی که پیشرفت کرد اتحاد و همدلی آنها بسیار زیاد بود ؛ امیدواریم که اهل قلم ، اهل فکر و اندیشه ، اهل ادب این عزیران ورود کنند به فضای مجازی و این تفرقه هایی که توسط بعضی از به اصطلاح سیستانی اتفاق می افتد را ساکت کنند و نگذارند ما بیشتر از این هزینه بدهیم .

امام جمعه زابل گفت: می گویند رُمان نویس است و رُمان منظقه آزاد را خوب نوشت ، اما چرا پرده برداری از این رُمان شکل نمی گیرد؟ می گویند رُمان انتقال آب به 46 هزار هکتار را خوب نوشته ، پس چرا فصل اول یا همان طرح پایلوت آن رُمان آن رونمایی نمی شود ؟ چرا جواب اساتید دانشگاه را که به این طرح اشکالاتی وارد می کنند را کسی پاسخ نمی دهد ؟

کیخا افزود: چرا طرح پایلوت در منطقه هامون که باید به این گونه سوالات جواب بدهد و ابهامات را برطرف سازد ، 2 سال است که در افتتاح آن تاخیر بوجود می آید ؟  آیا اینها حرف های نابجا و بناحق است ؟ که یک جوان کم تجربه به عالم خودش که برای خدا و برای خدمت به مردم قیام کرده است حمله می‌کند!

Share/Save/Bookmark