داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
در ادامه مشکلات شهری زابل؛
فقدان محل بازی استاندارد در مسیر سیاهمرد/ فقر سرانه فضای سبز، ساکنان زابل را به ستوه آورد
کد مطلب: ۶۱۸۶۶
تاریخ انتشار:دوشنبه ۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۷
داشتن فضای سبز و محل بازی استاندارد و مناسب از جمله حقوق شهروندی افراد هر منطقه به شمار می رود.
فقدان محل بازی استاندارد در مسیر سیاهمرد/ فقر سرانه فضای سبز، ساکنان زابل را به ستوه آورد
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ فضاهای مناسب تفریحی تاثیر به سزایی در سلامت جسم و روح افراد هر منطقه دارد بنابراین وجود این گونه فضاها در هر منطقه از جمله ضروریات به شمار می رود.

وقتی فضای سبز خوب در یک منطقه وجود داشته باشد مردم نیز اوقات فراغت خود را در کنار خانواده در چنین فضاهایی سپری می کنند.

متاسفانه سیستان و به ویژه شهرستان زابل با کمبود سرانه فضای سبز و محیط بازی استاندارد مواجه است به طوری که مردم این دیار همیشه در حسرت امکانات سایر نقاط کشور و حتی استان باقی مانده اند.

اهالی سیاهمرد با جمعیت بالای خود از سال های دور تاکنون در حسرت یک مکان مناسب برای تفریح خود و بازی کودکان خویش می سوزند.

این اهالی این بار دست به دامن رسانه شده اند تا از این طریق صدای خود را به مسولان برسانند.

لوازم ورزشی پارک قابلیت استفاده ندارد

یکی از اهالی ساکن در مسیر جاده سیاهمرد گفت: با توجه به نیاز منطقه، این پارک که در خیابان بهار قرار دارد دارای چندین مشکل کوچک است که با یک استارت حل می شود.

مرتضی سرحدی افزود: اولین مشکل این پارک بحث روشنایی است به طوری که لامپ های نورافکن سوخته و فقط دو تا از لامپ های آن کار می کند.

وی با بیان اینکه لوازم ورزشی این پارک قابل استفاده نیست و نیاز به تعمیر دارد، عنوان کرد: با توجه به جمعیت بالای استفاده کنندگان از این پارک نداشتن یک عدد سرویس بهداشتی جای تاسف دارد چرا که این پارک برای چندین محله ایجاد شده است.

سرحدی تصریح کرد: نداشتن تاب وسرسره به تعداد کافی از دیگر مشکلات این پارک به شمار می رود چرا که درحال حاضر تنها یک تاب و یک سرسره موجود است و این تعداد جوابگوی شمار بالای استفاده کنندگان این پارک نمی باشد.

وی ادامه داد: کف پوش کردن اطراف لوازم بازی از جمله ضروریات این پارک به شمار می رود چرا که کودکان بسیاری در این محل صدمه دیده اند.

در صورت اراده شهرداری مشکلات پارک در ظرف چند روز حل می شود

سرحدی تاکید کرد: در این پارک یک اتاق آهنی بسیار زشت و کثیف به نام اتاق نگهبانی وجود دارد به طوری که این اتاق درشان یک انسان و نگهبان نیست چرا که این اتاق به طور کامل از آهن درست شده و در فصل تابستان از شدت داغ بودن نمی شود داخل آن استراحت کرد و همچنین درفصل زمستان هم از شدت سرد بودن این اهن ها نمی شود داخل آن یک دقیقه ایستاد.

وی بیان کرد: دوستانی که دراتاق کولردار، بخاری دار و گچ کرده درحال خدمت هستند یک دوری در این پارک بزنند و یک بازدید از این پارک و اتاقک نگهبانی آن به عمل آورند.

سرحدی با عنوان اینکه در صورت اراده شهرداری ظرف مدت دو یا سه روز مشکلات این پارک حل می شود، اضافه کرد: انتظار می رود همانند اتاقک نگهبانی که در بلوار مدرس احداث شده در این پارک نیز احداث شود.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark