داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۳
 
گلایه های مردم زابل در آستانه سال جدید؛
ضرورت اصلاح فضاهای تفریحی زابل/ وقتی قلیان سرا جای پارک را می گیرد
کد مطلب: ۶۳۱۱۶
تاریخ انتشار:سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۱
در آستانه فرا رسیدن سال نو مردم زابل نسبت به نابسامانی فضاهای تفریحی زابل گلایه مند هستند.
ضرورت اصلاح فضاهای تفریحی زابل/ وقتی قلیان سرا جای پارک را می گیرد
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ کمبود فضای سبز و نقاط تفریحی در زابل و حتی نابسامانی پارک ها به شدت بیداد می کند و این موضوع سبب بروز گلایه هایی در بین اهالی شده است.

تعداد اماکن تفریحی و در پی آن میزان امکانات تفریحی علیرغم جمعیت بالای بسیار ناچیز است به طوری که انگیزه و میزان رضایتمندی مردم این دیار بسیار کاهش یافته است.

علی ای حال با توجه به جمعیت جوان زابل و آمار بالای بیکاری در آن انتظار می رود به منظور غنی سازی اوقات فراغت این قشر برنامه ریزی شود تا از ابتلای آنان به مواد مخدر و سایر انحرافات جلوگیری به عمل آید.

یکی از اهالی زابل به خبرنگار اوشیدا گفت: پارک ملت به عنوان تنها پارک قدیمی زابل مختصر تحولاتی در زمان یکی از شهرداران گذشته به نام سراوانی به خود دید و بعد از آن طبق روال مورد بی مهری قرار گرفت به طوری که این اواخر به هرچیزی غیر ازپارک ومحل تفریح مردم وکودکان شبیه بود.

حیدری ادامه داد: پارک ملت به دلیل نزدیکی به محل تاکسی های مسافربر به زاهدان به محلی برای تجمع متکدیان و معتادها مبدل شده به طوری که بسیاری از خانواده ها تنها به همین دلیل از رفتن به این پارک امتناع می‌کنند.

وی ابراز کرد: پارک غدیر متاسفانه توسط شوراهای گذشته از دسترس مردم خارج و نهایتا تبدیل به قلیانخانه شد بنابراین یکی از بهترین اماکن تفریحی زابل از بین رفت.

حیدری تصریح کرد: فضای بازی کودکان در پارک ملت نیز از دسترس کودکان بی بضاعت سیستانی خارج و در اختیار بخش خصوصی قرارگرفت آن‌هم با یک امکانات پیش پا افتاده که این ظلم به کودکان وخانواده ها است.

این شهروند زابلی با بیان اینکه لوازم ورزشی پارک ملت فرسوده و در این باره بارها تذکر داده شده تا حداقل ترمیم شود اما دریغ از ذره ای توجه، اذعان کرد: جدولها، سنگفرشها، صندلیها و المانها در پارک ملت نیاز به بازسازی اساسی دارد.

حیدری خاطرنشان کرد: امیدواریم حال که پارک ملت ظاهرا با حصارهایی که دور آن کشیده شده به یک مکان نظامی شبیه شده تغییرات اساسی در آن صورت گیرد وبه صرف تعویض خاک ورنگ آمیزی بسنده نشود.

این شهروند زابلی تایید کرد: به اندازه کافی در سطح شهر شاهد کارهای غیر اصولی هستیم همچون سنگفرشهای بی رنگ و روی خیابان فردوسی که کوچکترین طرح، ایده وخلاقیتی در آن به کارنرفته بنابراین انتظار می رود قبل از انجام هر کاری دقت لازم انجام گیرد تا پول بیت المال هدر نرود.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark