داخلی آرشيو خبر صفحه فرهنگی و هنری
امتیاز مثبت 
۰
 
پدر علم کویر شناسی ایران به دانه می آید
کد مطلب: ۲۶۷۶۶
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۱۸
اوشیدا: گروه دانش شبکه چهار سیما در راستای تحلیل و بررسی نقش نخبگان برای تولید علم در کشور، مجموعه برنامه های تخصصی "دانه" را هر هفته پنجشنبه ها با اجرای "علی درستکار" ساعت 20:30 روی آنتن می برد.
پدر علم کویر شناسی ایران به دانه می آید
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: برنامه پیش روی «دانه» برای بررسی علم جغرافیا در ایران، فرصتها و چالش‌های فراروی این علم و تحلیل سهم دانش جغرافیایی ایران در دنیا، میزبان پروفسور "پرویز کردوانی"، پدر علم کویر شناسی ، استاد نمونه دانشگاه تهران و چهره ماندگار علم جغرافیا است.

یاد آور می شود« دانه» اسمي مشتق از مصدر دانستن و مانند زبانه به معناي«يك قطعه دانش»است كه در مسير گفتگوهاي خاص و متفاوت با فعالان عرصه علم و فناوري كشور، مردم را با حقايق علمي و معرفتی آشنا و پرسشهایی نظیر: نقش نخبگان در تولید علم‌ چگونه است؟ فرصتها و تهدیدهای این پدیده در ارتباط با فرآیند توسعه‌ چیست؟ برای تبدیل تهدیدها و آسیب‌هایی که متوجه این روند است، از چه‌ راهکارهایی می‌توان بهره جست؟ رابطه ی متقابل علم با دین در روند توسعه ی علمی کشور چگونه است؟ بررسی و پاسخی کارشناسانه می دهد.

گفتنی است برنامه"دانه"در دو بخش گفتگوهای موضوعی که به بحث و بررسی چالشهای پیشرفت و توسعه علمی کشور در حوزه هایی همچون نقشه علمی کشور، نظام آموزش عالی، آینده پژوهی دانش و فناوری، شرکتهای دانش بنیان و همچنین گفتگوهای علمی با اساتید صاحبنظر در حوزه های تخصصی، از شبکه چهار تماشایی است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : نقل از روابط عمومی شبکه چهار،
    عکاس :