داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۱
 
شهردار زابل :
شهرداری به دنبال جمع آوری بساط دست فروشان نیست/ساماندهی میوه فروشان تقاضا همه شهروندان است
کد مطلب: ۷۴۲۸۶
تاریخ انتشار:سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۴۲
محمد پودینه گفت: هیچ وقت برخورد غیر منطقی با میوه فروشان صورت نگرفته چرا که تقاضا شهرداری از آنها جمع آوری بساط نیست بلکه انتقال آن به مکان مناسب و قانونی است.
شهرداری به دنبال جمع آوری بساط دست فروشان نیست/ساماندهی میوه فروشان تقاضا همه شهروندان است
به گزارش اوشیدا؛ روز گذشته کلیپی با عنوان برخورد ماموران شهرداری با میوه فروشان در زابل منتشر شد که پیگیر آن شدیم.

در همین رابطه میثم جهانتیغ رئیس شورای شهر زابل به خبرنگار ما گفت: در چند ماه اخیر شکایات زیادی پیرو ساماندهی دست فروشان و میوه فروشان سطح شهر به دست ما رسیده است که در همین رابطه چند جلسه با نمایندگان آنها در شورای شهر برگزار و مقرر شد تا ساماندهی آنها انجام شود.

وی افزود: از جایی که این قشر زحمتکش از این طریق معیشت خانواده خود را تامین می کنند تا زمان احداث یک مکان مناسب برای بازارچه میوه کاری به فعالیت آنها در معابر شهر نداشته ایم.

جهانتیغ بیان کرد: از طرفی شکایات زیاد مردم در پی ضایع شدن حق شهروندی آنها به جهت اشغال معابر و حتی خیابان ها عزم جدی برای ساماندهی میوه فروشان ایجاد کرد.

وی خاطرنشان کرد: چهره شهر بخصوص ورودی زابل با وجود میوه فروشان در شان شهر با فرهنگ و تاریخی منطقه سیستان نیست لذا از میوه فروشان تقاضا داریم تا با توجه با جانمایی بازار میوه با شهرداری همکاری لازم را داشته باشند.

پودینه شهردار زابل نیز در این خصوص به خبرنگار ما گفت: با توجه به اینکه ساماندهی میوه فروشان تقاضا همه مردم زابل است ۶ قطعه زمین در نقاط مختلف شهر شناسایی و آماده استقرار این قشر است.

وی افزود: هیچ وقت برخورد غیر منطقی با میوه فروشان صورت نگرفته چرا که تقاضا شهرداری از آنها جمع آوری بساط نیست بلکه انتقال آن به مکان مناسب و قانونی است.

شهردار زابل خاطرنشان کرد: مکان یابی این بازارچه ها حتی به صورتی بوده که نزدیکترین مکان به بساط آنها در نظر گرفته شده است تا این قشر از جامعه متحمل ضرر و زیان نشوند.

وی خاطرنشان کرد: هیچگاه شهرداری به دنبال جمع آوری بساط و ایجاد ضرر به میوه فروشان نبوده و نیست .

پودینه بیان کرد: در جریان ساماندهی میوه فروشان هیچ برخورد و یا بی احترامی به کسی نشده است اما برخی از افراد به واسطه سودهای کلانی که در آن مکان بدست می آورد باعث بی نظمی شدند و عده ای ندانسته این کلیپ را منتشر کردند.

وی گفت: ماموران شهرداری همانطور که در تصاویر مشخص است با کمال احترام با میوه فروشان برخورد می کند و این سایر افراد هستند که جو را متشنج می کنند.انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark