داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
رئیس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان زابل:
تغییر در قبض باسکول شگرد جدید قاچاقچی سوخت در میلک/ صدور جریمه ۱۶۰ میلیونی برای متهم
کد مطلب: ۶۲۰۳۶
تاریخ انتشار:سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۴۳
رئیس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان زابل گفت: قاچاقچی سوخت که با جعل مدارک سبب تغییر در قبض باسکول شده بود دستگیر شد.
تغییر در قبض باسکول شگرد جدید قاچاقچی سوخت در میلک/ صدور جریمه ۱۶۰ میلیونی برای متهم
محمدحسین جهان آبادی در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا ابراز کرد: طبق گزارش مأمورین گمرک میلک راننده کامیونی که با جعل مدارک اقدام به تغییرات در قبض باسکول کرده و چندین بار با این شگرد سوخت به کشور افغانستان به صورت غیر قانونی منتقل کرده دستگیر شد.

وی افزود: پس از اعلام این گزارش از سوی ماموران گمرک پرونده این متهم تشکیل و در شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی شهرستان زابل مورد رسیدگی قرار گرفت.

حسین جهان آبادی اظهار داشت: در همین راستا با بررسی موضوع، جعل مدارک توسط متهم تأیید شد و در اظهارات خود نیز متهم به انجام تخلف اقرار کرد.

وی تصریح کرد: شعبه رسیدگی کننده با توجه به اقرار متهم، شواهد موجود و اقدامات صورت گرفته مطابق قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، تخلف را وارد دانست.

جهان آبادی خاطرنشان کرد: با توجه به اتهام ثابت شده متخلف از حیث شروع به قاچاق سه هزار و ۵۴۰ لیتر سوخت به میزان ۷۹ میلیون و ۲۴۰ هزار ریال و از حیث اتلاف سوخت نیز به میزان ۷۹ میلیون و ۲۴۰ هزار ریال محکوم شد.

وی بیان کرد: با توجه به تخلف انجام شده متهم در نهایت در مجموع مبلغ ۱۵۸ میلیون و ۴۸۰ هزار ریال جزای نقدی در حق دولت محکوم شد.

جهان آبادی ابراز داشت: با توجه به اینکه قاچاق کالا و سوخت تاثیرات مخربی بر اقتصاد کشور گذاشته، اداره تعزیرات حکومتی زابل با جدیت تمام در راستای مقابله با متخلفان گام برداشته و در این راه هیچ گونه چشم پوشی نخواهد داشت.

انتهای پیام/ ف ب
Share/Save/Bookmark