داخلی آرشيو گفتگو صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
مسئول نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی زابل عنوان کرد؛
برگزاری مراسم پیوند حوزه و دانشگاه در زابل/تاکنون22 زوج جوان برای ازدواج دانشجویی ثبت نام کرده اند
کد مطلب: ۶۵۵۳۸
تاریخ انتشار:شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۴
مسئول نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی زابل گفت: برای اولین بار در سیستان مراسم پیوند حوزه و دانشگاه 27 آذر ماه در دانشگاه علوم پزشکی زابل برگزار می شود.
برگزاری مراسم پیوند حوزه و دانشگاه در زابل/تاکنون22 زوج جوان برای ازدواج دانشجویی ثبت نام کرده اند
حجت الاسلام عزیزالله شیخ در گفتگو با پایگاه خبری اوشیدا اظهار داشت: یکی از وظایفی نهاد رهبری پیگیری و برگزاری مراسمات ازدواج آسان دانشجویی است که به همین منظور همه ساله از دانشجویان ثبت نام به عمل می آید و پس از اجرای مراسم نیز این عزیزان به مشهد مقدس اعزام می شوند و کمک هزینه ای برای شروع زندگی به آن ها پرداخت می شود.

وی با اشاره به اینکه در سال جاری تابحال ۲۲ زوج جوان در این امر حسنه ثبت نام کرده اند، افزود: برای بهره مندی از امتیازات ازدواج دانشجویی، تنها دانشجو بودن یکی از زوجین کفایت می کند.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی زابل با اشاره به دیگر اقدامات این نهاد، تصریح کرد: در ایام اربعین ۱۵ دانشجوی پسر درخواست وام و اعزام به کربلا را داشتند که با این درخواست موافقت شده و ایشان با کمک دانشگاه به زیارت امام حسین(ع) مشرف شدند.


وی بیان داشت: نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه متولی امور دینی و مذهبی دانشگاه از جمله ازدواج دانشجویی، زیارت عتبات عالیات، مراسمات دهه اول محرم و مناسبات ملی مذهبی است.

وی ابراز کرد: ۱۴۰ نفر عضو هیئت علمی مدعو و غیر مدعو در دانشگاه علوم پزشکی زابل داریم، گروه معارف دانشگاه ۱۰ نفر استاد دارد و در هر ترم بیش از ۷۰ واحد دروس معارف در ۲۲ رشته تحصیلی ارائه می شود.

حجت الاسلام شیخ بیان داشت: از تشکل های فعال دانشگاه می توان به تشکل جامعه اسلامی، بسیج دانشجویی، هیئت های مذهبی، انجمن اسلامی و کانون های مختلف از جمله کانون نماز، کانون قرآن و عترت و کانون مهدویت نام برد.

وی تاکید کرد: برای اولین بار در سیستان مراسم پیوند حوزه و دانشگاه در روز ۲۷ آذر با اجتماع بزرگ حوزویان و دانشگاهیان در محل دانشگاه علوم پزشکی زابل برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/۳۹۵۳
Share/Save/Bookmark