داخلی آرشيو خبر صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
افتتاح دومین نقطه مرزی رسمی بین ایران و پاکستان شنبه ٢٩ آذر ماه
کد مطلب: ۷۲۵۵۸
تاریخ انتشار:شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۰۸
سخنگوی وزارت امور خارجه از افتتاح دومین نقطه مرزی رسمی بین جمهوری اسلامی ایران و پاکستان در روز شنبه ٢٩ آذر ماه خبر داد.
افتتاح دومین نقطه مرزی رسمی بین ایران و پاکستان شنبه ٢٩ آذر ماه

به گزارش  اوشیدا به نقل از راه دانا؛ سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه امشب (جمعه) از افتتاح دومین نقطه مرزی رسمی بین جمهوری اسلامی ایران و پاکستان در تاریخ شنبه ٢٩ آذر ماه ١٣٩٩ خبر داد. 

 
سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: در سفر اخیر محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان به اسلام آباد، وزرای امور خارجه ایران و پاکستان  موافقت کردند، در بازه زمانی کوتاهی گذرگاه مرزب ریمدان – گبد  دو کشور، که قبلا مذاکرات آن انجام شده بود، افتتاح شود. 
 
خطیب زاده در ادامه اظهار داشت: به این ترتیب و با هماهنگی های انجام شده بین مقامات دو کشور و دستگاه های ذیربط، فردا (شنبه) مرز ریمدان-گبد به عنوان دومین نقطه مرزی رسمی بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی پاکستان در استان سیستان و بلوچستان توسط مقامات عالیرتبه ذیربط دو کشور افتتاح خواهد شد.
 
سخنگوی وزارت امور خارجه افتتاح این گذرگاه مرزی را عاملی برای افزایش مبادلات اقتصادی و تجاری بین دو کشور ایران و پاکستان خواند و افزود: ایجاد این گذرگاه مرزی بین دو کشور دوست و همسایه و افتتاح اخیر راه آهن خواف - هرات نشان می دهد جمهوری اسلامی ایران برای تعامل و همکاری با همسایگان خود اولویت ویژه ای قائل است و راه رشد و تعالی منطقه غرب آسیا را در همکاری نزدیک کشورهای همسایه می بیند.
 
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark