داخلی آرشيو خبر صفحه حوادث
۱
امتیاز مثبت 
۰
 
یک متهم دیگر در رابطه با پرونده ایرانشهر دستگیر شد
کد مطلب: ۶۴۱۸۸
تاریخ انتشار:سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۶
دادستان عمومی و انقلاب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان گفت: یک متهم دیگر در رابطه با پرونده تجاوز در ایرانشهر، شامگاه دوشنبه در زاهدان دستگیر شد.
یک متهم دیگر در رابطه با پرونده ایرانشهر دستگیر شد
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: حجت الاسلام علی موحدی راد روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: متهم برای تکمیل تحقیقات و مشخص شدن نقش وی در این پرونده به ایرانشهر اعزام شد.
وی افزود: تحقیقات برای بررسی نقش این متهم در اقدامات مجرمانه ایرانشهر در حال انجام است.
موحد راد ادامه داد: این فرد از متهمان اصلی پرونده نیست و فقط سلاح در اختیار متهمان اصلی قرار داده است.
وی تصریح کرد: تا کنون سه نفر با عنوان آدم ربایی و تجاوز به عنف شکایت کرده اند که اتهامات مطرح شده از سوی آنان مربوط به یکی دو روز اخیر نبوده است.
دادستان زاهدان یادآورشد که یکی از خانم های شاکی مدعی شده است که دی ماه سال گذشته مورد تجاوز قرار گرفته و یکی دیگر از شاکیان پرونده نیز مدعی شده که اردیبهشت ماه و دیگری نیز گفته است که خردادماه مورد تجاوز قرار گرفته است.
دادستان عمومی و انقلاب زاهدان گفت: تا کنون 2 متهم در رابطه با پرونده تجاوز در ایرانشهر دستگیر شدند و متهمان دیگر نیز شناسایی و دستور دستگیری آنان صادر شده است.
وی تاکید کرد: بر اساس قانون هیچ مقام اجرایی به غیر از رئیس کل دادگستری و دادستان مرکز استان حق مصاحبه در رابطه با محتویات و مفاد پرونده هایی با موضوع قضایی به ویژه پرونده هایی که تحقیقات اولیه آن محرمانه و در موضوع منافی عفت است را ندارند.
دادستان عمومی و انقلاب زاهدان تاکید کرد: تنها رئیس کل دادگستری و دادستان مرکز استان در خصوص پرونده های قضایی حق مصاحبه دارند و دادستان یا رئیس دادگستری شهرستان ها نیز حتما باید با هماهنگی رئیس کل دادگستری و دادستان مرکز استان مصاحبه کنند.
موحدی راد افزود: هر مقام اجرایی که در خصوص محتویات و مفاد پرونده قضایی مصاحبه کند کار خلاف قانون انجام داده و تحت پیگرد قضایی قرار می گیرد.
به گزارش ایرنا روز جمعه 26 خرداد مولوی طیب ملازهی امام جمعه اهل تسنن ایرانشهر در خطبه ‌های نماز عید از تجاوز به 41 دختر در این شهرستان خبر داد که در پی آن اخبار ضد و نقیض در این ارتباط در فضای مجازی منتشر شد که البته هیچکدام هم مورد تایید قرار نگرفته است.
در پی انتشار این خبر حدود 50 نفر از مردم ایرانشهر در اعتراض به این اتفاق که مورد تایید هم قرار نگرفت در مقابل فرمانداری تجمع کرده و خواهان اشد مجازات برای ربایندگان شدند.
فرماندار ایرانشهر نیز در میان تجمع کنندگان حضور پیدا کرد و به تجمع کنندگان قول داد که پیگیر این موضوع به صورت جدی است و با مجرمان برخورد خواهد شد که در نتیجه تجمع کنندگان با صحبت های فرماندار قانع و به تجمع خود پایان دادند.
دادستان عمومی و انقلاب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان پیشتر تجاوز به 41 دختر و زن در شهرستان ایرانشهر را تکذیب کرد و گفت: تنها سه نفر شاکی خصوصی تاکنون برای این موضوع به دادسرا مراجعه کرده اند و فقط 2 متهم دستگیر شدند.
Share/Save/Bookmark
۱۳۹۷-۰۴-۰۱ ۰۳:۴۹:۲۹
سلام چنین اافرادی را دولت باید اجازه دهد مردم سنگسارشان کنند تا درس عبرتی شود برای سایرین (16244)