داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۳
 
عضو شورای اسلامی کرباسک:
لزوم ایجاد شهرک صنعتی در کرباسک/ محرومیت سهم روستایی با ۳۷ شهید
کد مطلب: ۶۲۱۰۸
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۲۰
وجود شهرک صنعتی نقش به سزایی در رشد و توسعه هر شهرستان دارد چرا که با جمع شدن صنایع در یک نقطه صنعتگران بسیار راحت تر می توانند کار کنند.
لزوم ایجاد شهرک صنعتی در کرباسک/ محرومیت سهم روستایی با ۳۷ شهید
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ وقتی شهرک صنعتی در یک شهر وجود داشته باشد نظم و انضباط بیشتری در محیط شهری ایجاد می شود زیرا دیگر صنایع در یک جا جمع شده و دیگر در محیط شهری برای ساکنان مزاحمتی ایجاد نمی شود.

عدم نياز به دريافت مجوزهاي جداگانه از ادارات مختلف، مستثني بودن از قانون شهرداريها، پرداخت نقد و اقساط هزينه هاي انتفاع از تاسيسات، صدور رايگان و در اسرع وقت مجوزهاي ساخت و ساز و پايان كار، واگذاري اداره شهرك صنعتي به هئيت امناي صاحبان صنايع، امكان اجاره سالنهاي آماده براي تسريع در بهره برداري از واحد توليدي، بخشودگي قسمتي از هزينه هاي انتفاع از تاسيسات براي واحدهايي كه زودتر از زمان پرداخت اقساط خود، به بهره برداري مي رسند و كاهش هزينه هاي سرمايه گذاري به دليل استفاده از خدمات مشترك سازماندهي شده توسط شهركهاي صنعتي از جمله آب، برق، تلفن، گاز و تصفيه خانه فاضلاب از جمله مزایای وجود شهرک صنعتی به شمار می رود.

علی ایحال با مزایای یاد شده در خصوص شهرک صنعتی انتظار می رود چنین شهرکی در زابل نیز ایجاد شود تا با وجود چنین جایی اشتغالزایی در منطقه ایجاد و زمینه ماندگاری افراد بیشتری فراهم شود.

کرباسک بهترین مکان برای ایجاد شهرک صنعتی

عضو شورای اسلامی کرباسک عنوان کرد: با اینکه همه شهرستانهای ایران حتی شهرستانهای تازه تاسیس سیستان و بلوچستان مانند هامون و نیمروز هم شهرک صنعتی دارند شهرک صنعتی شهرستان زابل کجاست؟

ابراهیم سراوانی به خبرنگار اوشیدا گفت: با عنایت به اینکه شهرستان زابل فقط یک بخش دارد، لازم است ایجاد بخش دوم شهرستان زابل به مرکزیت کرباسک تسریع شود.

وی افزود: با توجه به استعدادهای پنهان و محرومیت های آشکار کرباسک که ۳۷ شهید والامقام را در خاک خود جای داده است، باید تدبیری اندیشیده شود که با عنایت به زمین فراوان و نیروی انسانی توانمند در دهستان کرباسک و دهها روستای اطراف آن شهرک صنعتی زابل در این مسیر ایجاد شود.

سراوانی ادامه داد: با نگاهی به نیاز همسایه شرقی ایران، یعنی افغانستان به تمامی محصولات از پفیلا گرفته تا پلاستیک و شیشه و سرامیک لازم است نسبت به احداث و ایجاد کارخانه و کارگاه های مرتبط با ساخت این محصولات اقدامی عملی صورت گیرد.

وی تاکید کرد: هم چنین با توجه به نزدیک بودن و دسترسی آسان روستای کرباسک به شهرستان زابل، هامون و زهک و دهها روستای شهرستانهای یاد شده امکان فروش محصولات فوق در مکانهای یاد شده هم آسان و امکان پذیر است.

عضو شورای اسلامی کرباسک خاطرنشان کرد: جهت اشتغال پایدار فرزندان دهستان کرباسک و روستاهای اطراف می توان با ایجاد دهها آلاچیق در مسیر زابل به کرباسک محصولات تولیدی دامی و کشاورزی و صنعتی این دیار را به سرعت به دست مصرف کنندگان رساند.

سراوانی ابراز داشت: با ایجاد نهالستان در کرباسک می توان گامی بلند جهت عرضه نهالهای مثمر به همه بخشها، شهرستانها و مناطق سیستان برداشت و اشتغال پایدار را در منطقه توسعه داد.


انتهای پیام/ف ب
Share/Save/Bookmark