داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
در همایش سران و ریش سفیدان طوایف منطقه سیستان عنوان شد؛
مردم در 9 دی راه خود را از فتنه گران جدا کردند/سران طوایف هوشیار فتنه فرهنگی و اقتصادی باشند
کد مطلب: ۶۵۷۱۸
تاریخ انتشار:شنبه ۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۰
به مناسبت 9 دی همایش سران و ریش سفیدان طوایف منطقه سیستان در روستای قادر آباد شهرستان هیرمند برگزار شد.
مردم در 9 دی راه خود را از فتنه گران جدا کردند/سران طوایف هوشیار فتنه فرهنگی و اقتصادی باشند
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ به مناسبت حماسه ۹ دی ، همایش سران طوایف منطقه سیستان با حضور سران و ریش سفیدان منطقه در روستای قادر آباد شهرستان هیرمند برگزار شد.
در این مراسم سرهنگ آبسالان فرمانده تیپ حضرت علی اکبر (ع) گفت: دشمن سالهاست بر علیه جمهوری اسلامی ایران شیطنت هایی ایجاد می کند که یکی از مهمترین آنها جنگ تحمیلی بود.
وی افزود: پس از جنگ نیز دشمن دست از سر نظام جمهوری اسلامی برنداشت، و در سال ۷۸ و همچنین ۸۸ فتنه هایی ایجاد کردند که همواره در این سالها آرزوی سرنگونی نظام را به گور برده اند.
فرمانده تیپ حضرت علی اکبر (ع) گفت : پشتوانه نظام جمهوری اسلامی ایران خدا است، و تا زمانی که مردم در صحنه حضور داشته باشند و از ولایت پیروی کنند، هیچگاه دشمن نمی تواند به این کشور تجاوز کند.
حجت الاسلام ابراهیم گزمه امام جمعه شهرستان هیرمند نیز در این مراسم گفت: سران فتنه با چهره حق به جانب ورود پیدا کردند و بسیاری از مردم نا آگاه را به دنبال خود کشاندند در این بین زمانی که دست فتنه گران رو شد مردم راه خود را از آنها جدا کردند و فتنه گران با جمعیت اندکی باقی ماندند.


وی همچنین تصریح کرد: ما در طول انقلاب ده ها و صد ها فتنه داشته ایم که یک نمونه آن دی ماه سال ۱۳۸۸ است اما آنچه که توانستیم در همه ی فتنه ها به سلامت از آن عبور کنیم عنایت الهی و ولایت فقیه بود.
امام جمعه هیرمند گفت: حکومتی قدرتمند خواهد بود که مردم را در کنار خود داشته باشد، امروز فتنه اقتصادی ، فرهنگی به وجود خواهد آمد و راه برون رفت از این فتنه معتمدین و ریش سفیدان خواهند بود.
سردار باغبانی رئیس هیئت رزمندگان استان سیستان و بلوچستان نیز در این مراسم گفت: 9 دی ماه یک تاریخ نبود، بلکه به تاریخ تبدیل شد.
وی افزود: مردم در این روز راه خود را از فتنه گران جدا کردند و با هوشیاری مقام معظم رهبری حماسه ای دیگر در تاریخ انقلاب آفریدند.
وی همچنین گفت: 9 دی همانند تمامی روزهای کهم تقویم جمهوری اسلامی ایران مهم است، این روز هم تراز با 22 بهمن سال 57 است و باید همانند این روز گرامی داشته شود.
محمد علی پیری فرماندار شهرستان هیرمند نیز در این مراسم اذعان داشت: امروز دشمن می خواهد از هر طریقی وارد شود و به نظام جمهوری اسلامی ایران ضربه وارد کند.
وی افزود: دشمن شخصیت های بزرگی را در ابتدای انقلاب ترور کرد تا نظام را به فروپاشی برساند اما این آروز را همه ی سران فتنه به گور بردند.
وی گفت: تفرقه و عدم اتحاد در میان اقوام می تواند نقطه ضعف ما باشد، همه ی دنیا امروز اعتراف مرده اند که ایران تنها کشوریست که استقلال و اتحاد دارد و دشمن از این موضوع به شدت ترس و واهمه دارد.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark