داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
نباید سیاست وزارت خارجه تدافعی باشد/سرچشمه بیداری اسلامی انقلاب ایران است
کد مطلب: ۶۶۲۵۸
تاریخ انتشار:شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۵
کارشناس مسائل سیاسی گفت: آزادی در کنار استقلال موجب تغییراتی در سیاست های کشورهای آزادی خواه گشت و این موضوع باعث به وجود آمدن ایستادگی در قبال استکبار جهانی و سیاست های غرب شد.
مجتبی میر در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: انقلاب سال ۵۷ انقلاب بیداری بود که رفته رفته خیل عظیمی از جهان متوجه آن شدند و با عنایت به این انقلاب بیداری اسلامی شکل گرفت.
کارشناس مسائل سیاسی و مسئول حقوقی آموزش و پرورش منطقه ۳ تهران افزود: عدم وابستگی به غرب و همچنین عزت نفسی که پس از انقلاب اسلامی ایران نصیب ملت شد، باعث به وجود آمدن تاثیرگذاری در دیگر کشورها شد.
وی ادامه داد: آزادی در کنار استقلال  مردم ایران پس از انقلاب ، موجب تغییراتی در سیاست های کشورهای آزادی خواه گشت و این موضوع باعث به وجود آمدن ایستادگی در قبال استکبار جهانی و سیاست های غرب شد.
کارشناس مسائل سیاسی و مسئول حقوقی آموزش و پرورش منطقه ۳ تهران اظهار داشت : الگو گرفتن از انقلاب اسلامی ایران امروز در نوار غزه با همان روحیه انقلابیون ۵۷ به وضوح مشخص است.
وی خاطرنشان کرد: کشورهایی همچون ترکیه و چین امروز به تبعیت از ایران در راستای حذف دلار از سیاست های خود گام برداشته اند که باید گفت انقلاب اسلامی در این خصوص پیشگام بوده است.
میر بیان کرد: خود کفایی دستاورد ۴۰ سال روی پای خود ایستادن است، که در حوزه های علمی و هسته ای بدون وابستگی به غرب پیشرفت های چشم گیری داشته باشیم.
کارشناس مسائل سیاسی و مسئول حقوقی آموزش و پرورش منطقه ۳ تهران گفت: وزارت خارجه نباید تدافعی عمل کند بلکه باید پویا تر از قدرت دیپلماسی استفاده کند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark