داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
نجات بیمار سکته مغزی در بیمارستان امیرالمومنین (ع) زابل
کد مطلب: ۶۷۲۴۸
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۳
یک بیمار سکته مغزی با شیوه جدید در بیمارستان امیرالمومنین حضرت علی (ع) زابل درمان شد.
نجات بیمار سکته مغزی در بیمارستان امیرالمومنین (ع) زابل
دکتر مهدی خسروی در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: یک خانم ۷۱ ساله پس از شروع علائم سکته مغزی به صورت فلج کامل اندام های سمت چپ و اختلال در صحبت کردن به اورژانس بیمارستان امیر المومنین (ع) زابل مراجعه می کند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زابل افزود : این بیمار با توجه به بروز علايم زير ٤/٥ ساعت و عدم وجود خونريزي در تصوير برداري مغزي، بلافاصله به بخش مراقبت هاي ويژه بيمارستان منتقل شد.
وی ادامه داد: ظرف كمتر از يك ساعت از زمان مراجعه به بيمارستان با رضايت بستگانش، داروي ترومبوليتيك وريدي توسط متخصص داخلی مغز و اعصاب (نورولوژی) براي اولين بار در زابل، براي این بیمار تزريق شد.
خسروی بیان داشت: تاثيرات مثبت اين دارو معمولا در عرض ٩٠ روز پس از تزريق قابل مشاهده بوده ، ولي در صورت تزريق در عرض يك ساعت پس از بروز سكته مغزي به ويژه در افراد جوان و بدون فاكتورهاي خطر قلبي از جمله فشار خون و ... بهبودي علايم ظرف چند ساعت اول تزريق نيز قابل مشاهده است.
وی تصریح کرد: خوشبختانه با تزريق بسيار سريع دارو علايم بيمار طي يك روز نخست بعد از تزريق به طور چشمگيري كاهش يافت، به گونه اي كه در حال حاضر قادر به حركت دادن كامل اندام فوقاني و بهبودي ٥٠ درصد اندام تحتاني مي باشد.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark