داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
طرح پایش تصویری در روستاهای شهرستان نیمروز اجرا می شود
کد مطلب: ۶۲۶۸۵
تاریخ انتشار:شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۲۷
بخشدارمرکزی نیمروز گفت: همزمان با فرارسیدن ایام‌الله دهه فجر، طرح پایش تصویری در روستاهای نیمروز اجرا خواهد شد.
طرح پایش تصویری در روستاهای شهرستان نیمروز اجرا می شود
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ نبود روشنایی در شب در معابر می تواند منجر به بروز حوادث ناخوشایندی از قبیل سواستفاده سارقان و حتی افتادن افراد در سطح معابر ناهموار به ویژه در سیستان شود.

سرقت احشام مهم ترین دلیل مهاجرت برخی روستاییان سیستان

کارشناس ارشد مدیریت توسعه روستایی عنوان کرد: يكي از مهم ترین وظايف وزارت نيرو، تأمين روشنایی مطلوب در معابر شهری و روستایی است.

عباس نورزایی به خبرنگار اوشیدا؛ گفت: تا به حال در خصوص روشنایی معابر سطح شهرها گام های مؤثری برداشته شده است و حتی در خصوص روشـنایی تونل هـا و بزرگراه هـا و اتوبان ها هم تلاش‌هایی شده است اما در خصوص روشنایی معابر روستاها خيلی كمتر كار شده است.

وی افزود: در مطالعه‌ میدانی که برای بررسی وضعیت روستاهای دهستان بزی شهرستان نیمروز انجام شد، یکی از شکوه های عمومی در اغلب روستاها، سرقت ناهنجار احشام و اموال مردم بود و چه بسا همین موضوع، علت بعضی از مهاجرت ها نیز گردیده است.

نورزایی ادامه داد: شرایط رکود در بخش کشاورزی منطقه به دلیل عدم تأمین آب، عدم توان روستاییان در نوسازی مساکن، و به تبع وجود خانه های خشتی و گلی، نبود دیوار محاوط و در رأس این مشکلات، عدم توجه به تأمین روشنایی معابر، توسط وزارت نیرو در این منطقه از کشور، موجب شده است تا دام هایی که یگانه منبع درآمدی روستاییان به شمار می روند و حتی با استفاده از نان شب خودشان، آنها را پرورش می دهند، در طرفه العینی در تاریکی شب، توسط سارقین، به فنا بروند و دامداران را به حسرت این پشیز درآمد نیز بنشانند.

بخشداری ها وضعیت روستاها را به طور مکرر بررسی کنند

کارشناس ارشد مدیریت توسعه روستایی بیان داشت: برای حل این معضل پیشنهاد می شود که نیروی انتظامی، پوشش گشت خود را در این روستاها بیشتر کند و قوه قضاییه با سارقینی که دستگیر می شوند، با شدت بیشتری برخورد کند.

نورزایی تاکید کرد: وزارت نیرو، در اسرع وقت مثل خیلی از مناطق دیگر کشور به صورت مانوری نسبت تأمین روشنایی معابر روستاها اقدام کند و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، با تسهیلات ارزان قیمت، احداث دیوار دور مساکن روستایی را ترویج و ممکن سازد و بخشداری ها، وضعیت امنیتی این روستاها را به طور مرتب رصد و اقدام متناسب انجام دهند.

روستاهای نیمروز از نعمت روشنایی برخوردار هستند

بخشدار مرکزی شهرستان نیمروز ابراز داشت: در حوزه نیمروز هیچ روستایی وجود ندارد که از نعمت روشنایی معابر مشکل داشته باشد.

شعیبی به خبرنگار اوشیدا گفت: ازماه محرم تاکنون ۲۵ میلیون تومان کلاهک روشنایی برای نصب ۲۰۰کلاهک در روستاهای فاقد روشنایی هزینه شده است.

وی تصریح کرد: هرروستایی که در گذشته فاقد دهیار بوده کلاهک روشنایی معابر داشته و لامپ ها سوخته انها کلاهک تعویض شده و لامپ نصب و مشکل روشنایی برطرف شده است.

 بخشدار مرکزی نیمروز خاطرنشان کرد: سرقت احشام در دوماه گذشته هیچ موردی نداشتیم در گذشته به صورت موردی اتفاق افتاده که سارقان از نقاط دیگری می امدند.

شعیبی با بیان اینکه میزان سرقت‌ها نسبت به سال گذشته کاهش داشته و دو پاسگاه بزی و کلانتری در این راستا تلاش لازم را داشته اند، خاطرنشان کرد: پایش تصویری معابر روستایی شهرستان نیمروز که در خروجی های روستا نصب می شود بازدارندگی لازم را داشته که به منظور جلوگیری از سرقت در دهه فجر استارت کار زده خواهد شد که در این راستا در روستاهای دارای دهیاری فعلا نصب خواهد شد چرا که روستاهای فاقد دهیاری توان مالی لازم را ندارند.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark