داخلی آرشيو گفتگو صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
کارشناس سیاسی:
رشته حیات آمریکا با تسخیر لانه جاسوسی قطع شد/ تحول عمیق در خاورمیانه با دستگیری جاسوسان دیپلمات نمای کاخ سفید
کد مطلب: ۷۴۶۵۵
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۱۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۳۹
محمود شیخ ویسی گفت:تسخیر لانه جاسوسی اقدامی احساسی نبود بلکه عملی کاملا عقلانی و دقیق بود و قطع کردن رشته حیات آنها در ایران بود که می توانست فاجعه ای بزرگ بر سر انقلاب اسلامی بوجود آورد.
رشته حیات آمریکا با تسخیر لانه جاسوسی قطع شد/ تحول عمیق در خاورمیانه با دستگیری جاسوسان دیپلمات نمای کاخ سفید
محمود شیخ ویسی کارشناس سیاسی و عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد زابل در گفتگو با خبرنگار اوشیدا بیان کرد:اوج مبارزات مردم ایران در مقابله با استکبار و آمریکا، تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط جوانان و دانشجویان پیرو خط امام بود که امام (ره)آن را انقلاب دوم نامیدند.
وی افزود: تسخیر لانه جاسوسی اقدامی احساسی نبود بلکه عملی کاملا عقلانی و دقیق بود و در واقع کاری که سفارت آمریکا در ایران انجام می داد در حقیقت این بود که شرایط را به دوره گذشته بازگرداند و تسخیر لانه جاسوسی ‌،قطع کردن رشته حیات آنها در ایران بود که می توانست فاجعه ای بزرگ بر سر انقلاب اسلامی بوجود آورد.

شیخ ویسی ادامه داد: پس از این جریان انقلابی، محاصره اقتصادی و بلوکه کردن دارای های ایران، قطع کامل روابط با تهران و بالاخره تهدید نظامی و مانورهای از این دست جهت ترساندن ملت ایران توسط آمریکا آغاز شد.

وی خاطرنشان کرد: ۱۳آبان سالروز حرکت مهم و انقلابی در کشور است چرا که در این روز ابهت آمریکا در مقابل چشمان مردم دنیا خرد شد و مردم ما نشان دادند اگر ملتی بخواهد می تواند در مقابل دشمنی هر چقدر هم قوی بایستد،مقاومت کند و پیروز باشد.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: در حقیقت تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانش آموزان تحقیر آمریکا بود به طوری که یکی از مبارزات تاریخ ساز و پیروز،که به رغم توانایی های غیر قابل انکار استکبار، پیروزی از آن جبهه مستضعفین شد انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن ۵۷ بود، و در تکمیل و تعمیق این پیروزی اشغال لانه جاسوسی در ۱۳ آبانماه ۱۳۵۸ بود.

این کارشناس سیاسی ادامه داد: این رویداد تاریخی در واقع یادآور حوادث مهمی است که در شکل گیری انقلاب اسلامی و حذف و نمادهای استکبار از جغرافیا و صحنه اداره ایران نقش اساسی ایفا کرد و شاید تاریخ معاصر ما روزی با این درجه اهمیت و بزرگی کمتر به یاد داشته باشد.
وی اظهار داشت: اشغال لانه جاسوسی آمریکا در تهران و دستگيري جاسوسان دیپلمات نمای کاخ سفید،تنها یک حادثه سیاسی در مقیاس تعطیل شدن سفارتخانه یک کشور در کشور دیگر نبود بلکه آغاز تحول عمیقی بود که در خاورمیانه و در سطح جهان برای عریان ساختن ماهیت پنهان شده زمامداران واشنگتن و گردانندگان سیاست خارجی آمریکا به وقوع پیوسته بود.

محمود شیخ ویسی افزود: امروز طاغوت اعظم در دنیا، ایالات متحده امریکا است؛ زیرا صهیونیسم را آنها متولد، پرورش و تأیید می‌کنند و با قراردادن دنیای اسلام را در وضعیت دشوار با راه اندازی جنگ و اختلافات درونی مانع پیشرفت و ترقی مادی و معنوی مسلمانان شدند و این تحت فشار دادن آمریکا و همفکرانش به علت ترس از ایجاد انقلاب های اسلامی است.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark