داخلی آرشيو خبر صفحه ورزشی
امتیاز مثبت 
۰
 
پول وارد باشگاه استقلال می‌شود، اما شفاف‌سازی وجود ندارد/ دیاباته به درد آبی پوشان نمی‌خورد
کد مطلب: ۶۸۳۵۵
تاریخ انتشار:دوشنبه ۶ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۲
پیشکسوت باشگاه استقلال گفت: مشخص کردن بدهی‌های یک تیم کار سختی نیست، اما چیزی به نام شفاف‌سازی وجود ندارد.
پول وارد باشگاه استقلال می‌شود، اما شفاف‌سازی وجود ندارد/ دیاباته به درد آبی پوشان نمی‌خورد
درباه اوضاع این روز‌های آبی‌پوشان اظهار کرد: اول باید بدانیم که استقلال چه چیزی می‌خواهد و فلسفه‌اش از شروع تا پایان لیگ به چه صورتی است. با چه سیستمی می‌خواهد بازی کند و چه نفراتی به درد این تیم می‌خورند. استقلال در ابتدای فصل فرصت‌سوزی کرد و تغییرات زیادی را انجام داد. حالا هم با سیستم ۳ دفاعه بازی می‌کند.


پرسپولیس فقط با ۱۲ نفر راهی فینال آسیا شد
او ادامه داد: به بازیکن ایرانی نمی‌توان بیش از ۲ وظیفه داد. وقتی پُست بازیکن مدام تغییر کند، روی روند بازی او تاثیر می‌گذارد. پرسپولیس فقط با ۱۲ نفر راهی فینال آسیا شد. اما همه بازیکنان باهم هماهنگ بودند. استراماچونی تازه متوجه شده است که از بازیکنانی باید استفاده کند، که با هم هماهنگ باشند. استقلال چند بازی اخیر خود را برده است، اما مشکلات زیادی را در این تیم می‌بینم.


طی سالیان اخیر استقلال مهاجم‌های خوبی از دست داده است
رجبی درمورد عملکرد ضعیف مهاجمان تخصصی استقلال مثل دیاباته و تبریزی در این تیم، بیان کرد: در چند سال اخیر چند مهاجم خوب را استقلال از دست داده است؟ کاوه رضایی، علی قربانی، سجاد شهباززاده، جابر انصاری، برزای و بسیاری از مهاجمان خود را از دست داده است. بسیاری از این مهاجمانی که من نام بردم، الآن در تیم‌شان عالی کار می‌کنند. کسی که متوجه باشد چه بازیکنی به درد فلسفه استقلال می‌خورد و باید در تیم حفظ شوند، در استقلال نداریم.


دیاباته به درد استقلال نمی‌خورد
پیشکسوت استقلال گفت: در تمام دنیا یک کمیته فنی قوی عصای دست مربی و مدیر می‌شود و مثلا به او می‌گوید کاوه رضایی را از دست ندهید. در استقلال چه کسی این کار را می‌کند؟ این همه مهره جابجا شده و حالا ببینید چه کسانی به جای آن‌ها آمده است. حالا دوباره حرف از مهاجم جدید شده است. به نظر من که استقلال مشکلی درخصوص مهره ندارد. باید از نیرو‌های تیم به بهترین شکل استفاده کنیم. البته درباره دیاباته کلی صحبت شد، اما قبل از این که وارد ایران شود، من گفتم با توجه به رزومه او، به درد استقلال نمی‌خورد و موفق نمی‌شود. با توجه به فیزیک و سن و سالش نمی‌تواند مهاجم فعال و موثری باشد.

خط دفاع استقلال نشا‌نه‌ای از یک تیم قهرمان ندارد
رجبی با اشاره به نقطه ضعف استقلال در خط دفاعی، اظهار کرد: باید با داشته های‌مان فصل را ادامه دهیم. نمی‌توانیم ابزار آبگوشت را به آشپز بدهیم و از او کوبیده بخواهیم. حالا باید استراماچونی با همین ابزاری که دارد، بهترین بهره‌برداری را داشته باشد. استقلال کم‌مهره نیست و اگر هم توانست باز هم مهاجم جدید بگیرد، بهتر، اما من برخلاف دیگر کارشناسان معتقدم که اتفاقا استقلال در خط دفاع مشکل دارد. خط دفاع استقلال نشا‌نه‌ای از یک تیم قهرمان را ندارد. هم نفرات خط دفاعی شرایط ایده‌آل ندراند و هم تغییرات زیاد است.

پول وارد باشگاه می‌شود اما شفاف‌سازی وجود ندارد/ دیاباته به درد استقلال نمی‌خورد

پول وارد باشگاه می‌شود اما شفاف‌سازی وجود ندارد
رجبی درمورد مشکلات مالی استقلال که در پایان بازی آبی‌پوشان مقابل پارس جنوبی از زبان کاپیتان این تیم مطرح شده است، گفت: یک مدیر را چه کسی باید رصد کند؟ کسی که بالاتر از او سِمت دارد. این همه پول وارد باشکاه استقلال شده است، اما شفاف‌سازی وجود ندارد. هر مدیرعاملی که از استقلال می‌رود، بدهی به جا می‌گذارد. در جلسه‌ای که پیشکسوتان استقلال با وزیر ورزش برگزار کردند، این‌ها را به سلطانی‌فر گفتم. فتح‌الله زاده با آن نوع مدیریتش، چِک شخصی می‌داد و بازیکن جذب می‌کرد. بعد‌ها از او به خاطر این کار‌ها انتقاد کردند. اما استقلال قهرمان می‌شد.

مشخص کردن بدهی‌های یک تیم کار سختی نیست
رجبی ادامه داد: در دنیا باشگاه‌ها از حامی مالی استفاده می‌کنند و تیم‌ها خصوصی هستند. اما این‌جا اکثر تیم‌ها دولتی هستند و شفاف‌سازی وجود ندارد. این که مشخص شود یک تیم چقدر بدهی دارد، کار سختی نیست. برای من عجیب است که برخی از مدیران خود را در موضع اتهام قرار می‌دهند. الآن هم هیچ مرجعی مثل وزارت ورزش و جوانان نمی‌تواند این موضوع را آنالیز کند و بگوید استقلال چقدر بدهی و چقدر درآمد داشته است.استقلالی‌ها دندان روی جگر بگذارند
او با انتقاد از صحبت‌های کاپیتان استقلال در پایان بازی با پارس جنوبی بیان کرد: وقتی تیم بازی‌های خود را با برد پشت سر می‌گذارد، مطرح کردن این حرف‌ها تیم را به حاشیه می‌برد. باید بازیکنان استقلال قدری دندان روی جگر بگذارند. آن‌ها بالاخره پول‌شان را می‌گیرند. چرا در این برهه که استقلال چند برد پیاپی را به دست آورده است، این موضوعات را عنوان می‌کنند؟

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark