داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۳
 
نماینده مردم زابل، زهک، هامون، نیمروز و هیرمند در مجلس شورای اسلامی:
تلاش ها برای تصویب منطقه آزاد سیستان ادامه دارد/ دولت به مشکلات مردم سیستان رسیدگی کند
کد مطلب: ۶۳۹۴۵
تاریخ انتشار:سه شنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۶
نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی گفت: به منظور رفع مشکلات مردم منطقه توان و خود را برای تصویب منطقه آزاد سیستان به کار گرفته و تلاش هایم همچنان ادامه دارد.
تلاش ها برای تصویب منطقه آزاد سیستان ادامه دارد/ دولت به مشکلات مردم سیستان رسیدگی کند
حبیب الله دهمرده در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا؛ ابراز کرد: برای حل بحران خشکسالی منطقه سیستان راه حل قانونی وجود دارد و دولت مکلف است به این مشکلات رسیدگی کند.

وی افزود: با خشکسالی امسال زیر هشت میلی متر بارندگی در منطقه به وقوع پیوست و مقدار ابی هم که رودخانه هیرمند در سال زراعی ۹۶ و۹۷ داشته تنها به میزان ۲ درصد سال زراعی گذشته بوده و عملا ۹۸ درصد یعنی کسری در این بخش وجود داشته است.

نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: از رئیس جمهور خواسته ام براورد خسارت در سیستان انجام شود و فوری خسارت مردم را پرداخت کند چرا که صدها و هزاران واحد دامی اینجا علوفه ندارند بنابراین به منظور جلوگیری از اتلاف دام ها علوفه مورد نیاز تامین شود.

دهمرده اذعان کرد: برای پیگیری اوضاع مرز به وزیر کشور ووزیر جهادکشاورزی و بقیه نامه زدم تا آن ها به زودی به سیستان سفر و براورد خسارت کنند و خسارت به مردم پرداخت شود.

وی اظهار کرد: فعلا همه قول هایی مبنی بر سفر به سیستان داشته اند تا با براورد خسارت بخشی از مشکلات مردم را رفع کنند.

دهمرده با عنوان اینکه پیشنهاداتی برای میان مدت و بلند مدت نیز مکتوب ارائه داده و در حال پیگیری آن ها هستم، تاکید کرد: تصویب منطقه آزاد شامل سه مرحله است که دراین راستا در مرحله اول نظر مجلس جلب شده و در مرحله دوم نیز کمیسیون تخصصی که آن را مصوب کرده و در اخرین مرحله که امید می رود به زودی به نتیجه رسد، منطقه آزاد سیستان و گلستان هر کدام به طور جداگانه در مجلس طرح شود تا رای آورند.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark