داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
هشدار هواشناسی نسبت به موج دوم طوفان و سیلاب در سیستان و بلوچستان
کد مطلب: ۶۴۰۲۵
تاریخ انتشار:يکشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۶
رئیس گروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان با اعلام صدور اطلاعیه جوی شماره ۹ این سازمان گفت: طوفان و گرد و خاک و بارش شدید باران برخی نقاط استان را فرا می‌گیرد و موجب کاهش دید و سیلابی شدن رودخانه‌ها می‌شود.
هشدار هواشناسی نسبت به موج دوم طوفان و سیلاب در سیستان و بلوچستان

به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: علی ملاشاهی  اظهار داشت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی با تقویت ناپایداری‌ها از فردا تا پایان هفته گرد و غبار و وزش باد و گرد و خاک در سطح استان رخ می‌دهد.

رئیس گروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: یکشنبه و دوشنبه در شمال استان، زاهدان، جنوب شرق، نواحی مرکزی و نوار غربی وزش باد شدید با سرعت بیش از 90 کیلومتر بر ساعت رخ می‌دهد.

وی ادامه داد: وزش این باد شدید در برخی نقاط همراه با گرد و خاک موجب اختلال در تردد محورهای مواصلاتی شمال استان، زاهدان، جنوب شرق، نواحی مرکزی و نوار غربی می‌شود که ضررت رعایت جوانب احتیاط لازم است.

ملاشاهی با بیان اینکه وزش باد تا چهارشنبه ادامه دارد گفت: روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه از شدت وزش باد در نواحی مرکزی استان کاسته می‌شود اما در مرز شرق و جنوب شرق استان در این 2 روز وزش باد و گرد و خاک ادامه دارد.

رئیس گروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: از سه‌شنبه تا پایان این هفته با تغییر جهت وزش باد ابتدا در شهرهای شمالی و سپس در مرز شرقی و جنوب شرق استان وزش باد شدید با سرعت 60 تا 80 کیلومتر بر ساعت از سمت شمال غرب منجر به خیزش گرد و خاک و کاهش دید افقی در این مناطق می‌شود.

سیلاب و تگرگ مرکز و جنوب استان را فرا می‌گیرد

وی در بخش دیگری به موج دوم فعالیت سامانه بارشی در استان اشاره کرد و گفت: امروز و با احتمال بیشتر فردا در ارتفاعات مرکزی و نیمه جنوبی استان شرایط برای رشد ابر، رگبارهای پراکنده باران، گاهی رعدوبرق، تندباد موقتی و تگرگ فراهم است.

ملاشاهی با توصیه به رعایت جوانب احتیاط، هشدار داد: با توجه به رگباری بودن بارش‌ها احتمال جاری شدن روان آب و پر آب شدن ناگهانی برخی رودخانه‌ها وجود دارد.

رئیس گروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان در باره وضعیت جوی دریای عمان و سواحل جنوب استان نیز گفت: از فردا با تشدید شدت وزش باد در سواحل جنوب استان و بر روی دریای عمان، باد و گردوخاک رخ می‌دهد.

وی با بیان اینکه وضعیت دریای عمان مواج و متلاطم است، عنوان کرد: پیش‌بینی می‌شود سه‌شنبه و چهارشنبه این هفته ارتفاع موج در سواحل دریای عمان به بیش از 2 متر برسد.

ملاشاهی در بخش دیگری به وضعیت دمایی شهرهای استان اشاره و بیان کرد: از سه‌شنبه تا پایان هفته دمای هوا در نیمه شمالی استان 4 تا 6 درجه کاهش خواهد یافت.

انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark