داخلی آرشيو خبر صفحه ورزشی
امتیاز مثبت 
۰
 
ضرر 512 میلیون یوریی شرکت "رنو" از تحریم های ایران
کد مطلب: ۱۰۵۰۱
تاریخ انتشار:شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۵۱
اوشیدا:بر اثر تحریم های اعمالی آمریکا و اتحادیه اروپا علیه ایران تا کنون شرکت های خودروسازی اروپایی پژو، فیات و رنو متحمل هزینه های اقتصادی هنگفت و بیکاری بخشی از گارگرانش در بخش های مختلف این شرکت ها شده اند.
ضرر 512 میلیون یوریی شرکت "رنو" از تحریم های ایران
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا:به نقل از بی بی سی این شرکت فرانسوی روز گذشته با انتشار گزارشی دلیل اصلی کاهش سود خود را تغییرات ساختاری در شرکت و قطع تجارت خود با ایران در اثر تحریم ها ، عنوان کرده است.

شرکت رنو در گزارش خود آورده است که این شرکت در نیمه نخست سال ۲۰۱۳ تنها ۵۲ میلیون دلار(۳۹ میلیون یورو) سود خالص داشته است در حالی که سود این شرکت در نیمه نخست سال گذشته میلادی ۷۴۶ میلیون دلار بوده است.
مدیر عامل شرکت رنو

شرکت رنو هزینه تحمیلی تحریم های اعمالی علیه ایران را که از ماه جولای ۲۰۱۲ بدین سو شدت گرفته است، برای این شرکت ۵۱۲ میلیون یورو بر آورد کرده است.

بر اثر تحریم های اعمالی آمریکا و اتحادیه اروپا علیه ایران تا کنون شرکت های خودروسازی اروپایی پژو، فیات و رنو متحمل هزینه های اقتصادی هنگفت و بیکاری بخشی از گارگرانش در بخش های مختلف این شرکت ها شده اند.

رنو دومین شرکت بزرگ خودروسازی فرانسه پس از پژو است که پس از سفر سید محمد خاتمی رییس جمهور سابق کشورمان به فرانسه و گرمتر شدن روابط سیاسی تهران – پاریس در این دوره به سرمایه گذاری در بازار خودروسازی ایران رو آورد.
Share/Save/Bookmark
    عکاس :