داخلی آرشيو گفتگو صفحه استان
امتیاز مثبت 
۵
 
اوشیدا گزارش می دهد؛
کم شدن مشکل نفت سفید با راه اندازی شعبه نفت سیار در زهک /کمبود گاز در زهک کمتر از سایر شهرستانهای سیستان
کد مطلب: ۳۵۵۳۱
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۰۴
با آغاز فصل سرما و افزایش قیمت گاز مایع در سیستان مشکلات عدیده ای برای شهروندان بوجود می آید
کم شدن مشکل نفت سفید با راه اندازی شعبه نفت سیار در زهک /کمبود گاز در زهک کمتر از سایر شهرستانهای سیستان
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: با آغاز فصل سرما و افزایش قیمت گاز مایع در سیستان مشکلات عدیده ای برای شهروندان بوجود می آید که یکی از این مشکلات و معضلات صف های طولانی شهروندان برای خرید گاز مایع و افزایش صعودی قیمت سوخت در ماههای سرد سال را می توان اشاره کرد و در این بین سودجویانی که به دنبال این چنین فرصتهای با قاچاق سوخت به دیگر مناطق دست یابی راحت شهروندان به سوخت به معضل هر ساله تبدیل شده است که لازم است مسئولین مربوطه تصمیماتی اتخاذ نموده و از قاچاق و احتکار سوخت به عناوین مختلف جلوگیری به عمل آید.
در همین رابطه جمشید رخشانی نسب فرماندار زهک در گفتگو با خبرنگار اوشیدا بیان کرد: خوشبختانه مشکلات گاز شهرستان زهک کمتر از سایر شهرستانهای سیستان است و شهروندان این منطقه به گاز مایع دسترسی دارند.

فرماندار زهک عنوان کرد: مشکل نفت سفید در زهک بدلیل یک شعبه بودن این شهرستان در تامین سوخت مورد نیاز شهروندان است.

رخشانی نسب افزود: یک شعبه نفت جوابگوی نیاز مردم زهک نبوده و برای همین مشکلات سوخت در زهک وجود داشته است.

وی از راه اندازی دومین شعبه نفت در زهک خبر داد و گفت: طی هفته های آینده شعبه دوم نفت بصورت سیار در زهک راه اندازی خواهد شد.

فرماندار زهک تصریح نمود: شعبه سیار نفت کل شهرستان را سوخت رسانی خواهد نمود.

وی خاطر نشان کرد: در روستاهای زهک بصورت تعاونی است که از این بابت مشکل سوخت رسانی به روستاها وجود ندارد.
نیروی انتظامی از خروج غیر مجاز نفت سفید و گاز مایع به خارج از شهرستان جلوگیری کند

هوشنگ ناظری فرماندار زابل گفت: نیروی انتظامی از خروج نفت سفید و گاز مایع به خارج از شهرستان که بصورت غیر مجاز حمل می شود، جلوگیری کند و در صورت مشاهده خودرو توقیف گردد.
ناظری بیان کرد: در سیستان هشت شرکت مسئول توزیع گاز مایع هستند که باید تدابیری اندیشیده شود که گاز در زابل به صف متصل نشود و درب منازل گاز توزیع گردد .

وی سه عامل مهم را باعث به وجود آمدن شلوغی در زمان توزیع سوخت دانست و گفت: با تعمیر ناوگان حمل ونقل و برطرف شدن معایب مخازن ذخیره سهمیه سوخت اخذ و برای توزیع بین مردم ذخیره گردد.

وی با بیان اینکه باید روی قیمت های توزیع نظارت بیشتری صورت گیرد افزود: در زابل و زهک ۵۲۵دستگاه کامیون وجود دارد که از این تعداد ۳۷۵دستگاه عضو اتحادیه هستند که از این تعداد بر روی ۱۸ کامیون دستگاه GPSنصب شده و شرکت نصاب هم معرفی گریده است و کلیه دستگاه ها موظف به اجرای و نصب دستگاه هستند چرا که اگر روی کامیونهای تعیین شده نصب نگردد از اول آذر سهمیه سوخت در حدود ۵۰درصد کاهش پیدا خواهد کرد .افزایش ۱۸درصدی استفاده از فراورده های نفتی در زابل

صفر سعیدی شهرکی مدیر شرکت ملی پخش فراورد‌ه‌های نفتی شهرستان زابل در جلسه سوخت شهرستان ضمن ارائه آماری از میزان توزیع سوخت طی هشت ماهه امسال و مقایسه با هفت ماهه اول سال گذشته گفت: در بخش نفت سفید در بخش خانگی در سال گذشته بیست و چهارمیلیون صد و بیست هزار لیتر توزیع و مطابق امسال پنجاه میلیون و سیصد و بیست و شش هزار و رشد قابل ملاحظه ی نسبت به سال گذشته داشتیم.

شهرکی ادامه داد: در بحث صنایع امسال ۶۲هزار لیتر توزیع اما در سال گذشته توزیع نداشتیم چرا که صنایعی وجود نداشته و امسال یک واحد تولیدی احداث گردیده است .

مدیر شرکت ملی پخش فراورد‌ه‌های نفتی شهرستان زابل اظهار داشت: مجموعه نفت سفید تولید شده امسال ۵۰۵۰۰هزار و در سال گذشته ۲۴۲۵۰بوده که ۱۰۸درصد توزیع نفت سفید در هشت ماهه امسال نسبت به سال ۹۲رشد داشته است علت این رشد استقبال از طریق خود شهروندان سیستانی بوده است .

وی بیان کرد: کالابرگ های نفت سفیدی که اعلام گردیده از طریق شهروندان استقبال و جذب گردیده در حالی که در سال گذشته جذب نمی گردید .

شهرکی افزود: کالابرگ شماره ۲۳۵ تعداد ۹۴درصد جذب شده است این کالابرگ تا ۱۵آذرماه دارای اعتبار می باشد .

وی با بیان اینکه توزیع کالابرگ فقط به کارکنان دولت جهت نقل و انتقالات و زوجین ازدواجی تعلق می گیرد، گفت: به افراد شخصی تا پایان سال کالابرگ داده نمی شود چرا که کالابرگ های توزیع شده در منطقه سیستان با آمار برابری دارد و ۵هزارخانوار بالارفته است .

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark