داخلی آرشيو خبر صفحه اقتصادی
امتیاز مثبت 
۰
 
سقوط شاخص بورس به کانال 1.4 میلیون واحد/ خروج 1949 میلیارد تومان پول توسط حقیقی‌ها از بازار سهام
کد مطلب: ۷۱۷۱۱
تاریخ انتشار:سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۰۶
شاخص کل بورس در ادامه روند ریزشی خود امروز با افت 23 هزار واحدی به کانال یک میلیون و 400 هزار واحد سقوط کرد، با این حال در بازار سهام مالکیت 11 میلیارد و 885 میلیون سهم دست به دست شد که ارزش آن به بیش از 13 هزار میلیارد تومان رسید.
سقوط شاخص بورس به کانال 1.4 میلیون واحد/ خروج 1949 میلیارد تومان پول توسط حقیقی‌ها از بازار سهام

به گزارش اوشیدا به نقل از  خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بازار سهام همچنان روند ریزشی خود را ادامه می‌دهد و امروز به کانال یک میلیون و 400 هزار واحدی عقب نشینی کرد. معاملات بازار سهام در روز جاری با فشار فروش و افزایش عرضه‌ها همانند چند روز گذشته آغاز به کار کرد و شاخص بورس در همان 40 دقیقه نخست تا 31 هزار واحدی افت کرد اما در ادامه با افزایش تقاضا و خرید‌ها از افت شاخص کاسته شد. شاخص هم وزن هم امروز وارد کانال 300 هزار واخد شد.

بازار سهام امروز شاهد بهبود خرید و فروش در بین بازیگران بازار بود اما در ساعت پایان معاملات باز هم میزان عرضه‌ها بالا رفت.  گروه پتروشیمی با افزایش تقاضا روبرو شد با این حال 60 درصد نمادهای بازار سرمایه صف فروش داشتند. حجم، ارزش و تعداد معاملات نسبت به روز گذشته افزایش داشت. با توجه به افت شاخص کارشناسان پیش بینی می‌کنند که در چند روز آینده روند بازار به سمت تعادل حرکت کند.

براساس این گزارش، شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز بازار سهام با 23 هزار و 28 واحد ریزش به ایستگاه یک میلیون و 492 هزار و 901 واحد قرار گرفت. شاخص هم وزن نیز با 3863 واحد عقب نشینی به 398 هزار و 399 واحد رسید.

معامله گران امروز در بورس تهران بیش از 9 میلیارد و 580 میلیون سهم و اوراق مالی را در قالب 986 هزار معامله دادوستد کردند که ارزش آن بالغ بر 8683 میلیارد تومان شد.

کل ارزش معاملات بازار سرمایه (بورس و فرابورس) به بیش از 13 هزار و 466 میلیارد تومان رسید و 11 میلیارد و 885 میلیون سهم و اوراق مالی دست به دست شد.

 ارزش معاملات خرد سهام به بیش از 11 هزار و 141 میلیارد تومان رسید و با تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی بیش از 1949 میلیارد تومان پول توسط حقیقی‌ها از بازار خارج شد.
 
شرکت‌های ملی‌ صنایع‌ مس‌ ایران‌، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان، پالایش نفت اصفهان، پالایش نفت بندرعباس و مخابرات ایران بیشترین نقش را در افت شاخص داشتند و در مقابل سرمایه گذاری  نفت و گاز و پتروشیمی تأمین با بیشترین تاثیر مثبت مانع ریزش بیشتر شاخص بورس شد.
 
نمادهای بانک ملت، فولاد مبارکه اصفهان، ایران خودرو، پالایش نفت اصفهان، شرکت‌های ملی‌ صنایع‌ مس‌ ایران‌، گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان و بانک تجارت پُربیننده‌های امروز بورس بودند.
 
بیشترین حجم معاملات هم به ایران خودرو با 2.26 میلیارد سهم، بانک تجارت با 1.23 میلیارد سهم، بانک صادرات با 1.03 میلیارد سهم و بانک ملت با 745.1 میلیون سهم و بانک پارسیان با 611.4 میلیون سهم تعلق گرفت.

شاخص کل فرابورس ایران امروز 108 واحد افت را ثبت کرد و به 17 هزار و 453 واحد رسید.

معامله گران در فرابورس 2 میلیارد و 305 میلیون سهم و اوراق مالی را در 528 هزار نوبت و به ارزش 4783 میلیارد تومان معامله کردند.

بیمه پاسارگاد، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، سرمایه گذاری صبا تامین و بانک دی در کاهش شاخص فرابورس بیشترین نقش را داشتند و در مقابل پتروشیمی مارون،پلیمر آریا ساسول و پتروشیمی زاگرس با بیشترین تاثیر مثبت مانع افت بیشتر شاخص شدند.

نمادهای بانک دی، پلیمر آریا ساسول، پتروشیمی تندگویان، سرمایه گذاری صبا تامین، ذوب آهن اصفهان و توسعه مولد نیروگاهی جهرم پُر بیننده‌های فرابورس در روز جاری بودند.
 

 انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark