داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
اعدام دو نفر از عوامل بمب‌گذاری در مهاباد
کد مطلب: ۷۰۷۲۱
تاریخ انتشار:سه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۵۱
روابط عمومی دادگستری استان اذربایجان غربی طی اطلاعیه ای اعلام کرد: عوامل شهادت 12 نفر از هموطنان کرد و اذری زبان اذربایجان غربی به سزای اعمال خود رسیدند.
اعدام دو نفر از عوامل بمب‌گذاری در مهاباد

به گزارش اوشیدا به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  روابط عمومی دادگستری استان اذربایجان غربی طی اطلاعیه ای اعلام کرد: عوامل شهادت 12 نفر از هموطنان کرد و اذری زبان اذربایجان غربی به سزای اعمال خود رسیدند.


در پی اجرای حکم دو تن از محکومان روابط عمومی دادگستری اذربایجان غربی اطلاعیه ای صادر کرد متن اطلاعیه بدین شرح است:


بسمه تعالی
بدین وسیله به اطلاع هموطنان عزیز به ویژه مردم شریف و نجیب استان آذربایجان غربی می رساند:


در پی بمبگذاری سال 1389 در شهرستان مهاباد و دستگیری عوامل گروهک های تروریستی وابسته به سرویس های اطلاعاتی بیگانه شبکه بمبگذاری در سال 1392 منهدم شد و امروز 24/4/99 دو تن از عوامل اصلی  بمب گذاری سال 89 در شهرستان مهاباد که حکم اعدام آنها  پس از طی تمامی مراحل قانونی تایید شده بود اجرا شد.


گفتنی است در جریان بمب گذاری و انجام این اقدام تروریستی توسط محکومان فوق الذکر در سال 89، 12 نفر از هموطنان کرد و اذری زبان به شهادت رسیده و بیش از 40 نفر نیز مجروح شدند که تعدادی از خانواده های معزز شهدای این حادثه تروریستی نیز در مراسم اعدام در محوطه زندان ارومیه حاضر بودند.


روابط عمومی دادگستری اذربایجان غربی بار دیگر تاکید می کند سیاست  قطعی  دستگاه قضایی در دوران تحول برخورد قاطع و عبرت آموز با برهم زنندگان امنیت عمومی و افرادی  که دستشان به خون پاک هموطنان عزیز آلوده گردیده می باشد و ان شا الله این مسیر مستدام خواهد بود.

انتهای پیام/ا

Share/Save/Bookmark