داخلی آرشيو يادداشت صفحه استان
امتیاز مثبت 
۳
 
شباهت های ۱۹بهمن ۱۳۳۰ سیستان با دهه فجر انقلاب اسلامی
علی اصغر میرشکاری
کد مطلب: ۳۶۷۰۱
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۰۶
امروز که مصادف با بیاد ماندنی ترین خاطرات انقلاب است و ملت انقلابی ایران در سراسر میهن اسلامی گل کاشتند. سیستانیها سه برابر سالهای دیگر به صحنه آمدند تا وفاداری خود را به نظام اسلامی رهبر معظم انقلاب بیعت با آرمانهای شهدای والامقام و تلاشهای دولت تدبیر و امید اعلام دارند .
شباهت های ۱۹بهمن ۱۳۳۰ سیستان با دهه فجر انقلاب اسلامی
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: ۲۲بهمن یاد آور خاطرات شیرین و پر از نشاط و شادی است گرچه این خاطرات با خون جنگ و ستیز و مبارزه و ایثار خون های پاک شهیدان راه حق و آزادی همراه بود.
اما پیروزی ملت ایران انقدر عظیم و بزرگ بود که همه آنها را توجیه میکند و بر کام خانواده های معظم شهدا گوارا می نمود.
امروز که مصادف با بیاد ماندنی ترین خاطرات انقلاب است و ملت انقلابی ایران در سراسر میهن اسلامی گل کاشتند. سیستانیها سه برابر سالهای دیگر به صحنه آمدند تا وفاداری خود را به نظام اسلامی رهبر معظم انقلاب بیعت با آرمانهای شهدای والامقام و تلاشهای دولت تدبیر و امید اعلام دارند .
به راستی در این مدت یکسال طرحهای بزرگی را دولت تدبیر و امید عملیاتی و اجرایی نمود . که می توان به اجرایی و عملیاتی نمودن پروژه آبرسانی در مزارع با خط لوله به وسعت چهل و شش هزار هکتار یعنی حدود پنجاه درصد اراضی زیر کشت .نهایی نمودن منطقه آزاد تجاری صنعتی سیستان که در نوع خود بی نظیر ترین عالی ترین استثنایی ترین و بهترین امکان را برای منطقه استراتژیک سیستان برنامه ریزی نموده است علاوه بر آن نهایی نمودن احداث کارخانه لاستیک سازی با ظرفیت تولید پنجاه هزار تن در سال که بزرگترین کارخانه تولیدی در طول عمر سیستان میباشد از دستآوردهای دولت تدبیر و امید میباشد که با همت استاندار سخت کوش مصمم و انقلابی استان جناب آقای هاشمی برنامه ریزی و اجرایی شده است و یا اجرا خواهد شد .
از مردم عزیز سیستان انتظار همین است که پاسخ انقلابی و پرشوری همچون ۲۲بهمن را به نظام اسلامی و مسولین تقدیم نماید.از آنجا که ۱۹ بهمن ۱۳۳۰نقطه عطفی در تاریخ سیستان میباشد و در نوع خود عظیم ترین حرکت انقلابی است لازم دیدم مقایسه ای با شرایط فعلی داشته باشم شباهت های ۱۹بهمن ۱۳۳۰با دهه فجر انقلاب اسلامی را میتوان در موارد زیر جستجو کرد:
۱-قیام ۱۹بهمن۱۳۳۰ به رهبری روحانیت و در راس آن مرحوم آیت الله میرزا ابراهیم شریفی هدایت شد و قیام مردم ایران در ۱۳۵۷به رهبری روحانیت و در راس آن امام خمینی (ره)مدیریت شد.
۲- در قیام ۱۹ بهمن سیستان، مردم محور اصلی مبارزه و قیام بودند و در ایران اسلامی نیز مردم این نقش بزرگ را بر عهده داشتند
۳- در قیام ۱۹ بهمن اعتراض مردم به رژیم حاکم و عملکرد او و در انقلاب ۵۷ نیز چنین بود .
۴- سیستانیها یکپارچه و همه با هم فریاد آزادی و آزادیخواهی سر دادند و حتی یک نفر هم در روستا یا منزل خود نماند در انقلاب ایران نیز این صحنه را شاهد بودیم .
۵- بزرگان سیستان که دستی بر آتش داشتند و نفوذی بر جامعه، مردم را به خوبی مدیریت کردند و از دولت مصدق که آن روز ندای آزادی و مقابله با رژیم ستم شاهی را سر داده بود حمایت نمودند و در انقلاب ایران مردم انقلابی ایران یکپارچه ندای اسلام خواهی، ظلم ستیزی ،طاغوت ستیزی و استکبارستیزی را به رهبری امام راحل سر لوحه برنامه های خود قرار دادند و به پیروزی رسیدند اما سیستانیها گرچه به دلیل حمایت استکبار از رژیم طاغوتی پهلوی شکست خوردند ولی هرگز زیر بار ننگین وعده های استکبار نرفتند.
۶- گر چه مقایسه بین این دو مع الفارغ و تفاوت از زمین تا آسمان است اما نباید فراموش کرد سیستان ورجاوند در راه تحقق آرمانهای انقلاب به رهبری امام خمینی رحمت اله علیه بیش از دوهزار شهید از نازپروردگان ، فرزندان و پاره های تن خود را تقدیم داشته است و در راه وحدت ، اتحاد ، هماهنگی و همراهی با سیاستهای مقام معظم رهبری و دولت تدبیر و امید پیشگام میباشد .

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark