داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل :
موارد بیماری کووید ۱۹ در سیستان در حال افزایش است
کد مطلب: ۷۰۳۶۱
تاریخ انتشار:يکشنبه ۱ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۲۹
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل گفت: متاسفانه در روزهای اخیر تعداد مبتلایان شرکت کننده در مراسم عروسی و عزاداری به شدت افزایش یافته است.
موارد بیماری کووید ۱۹ در سیستان در حال افزایش است
دکتر هادی میرزایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت:  موارد جدید بیماری کووید ۱۹ در منطقه سیستان افزایش یافته و به مرحله هشدار رسیده است.

وی افزود: کاهش موارد ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در اواخر فروردین باعث شد مردم تصور نمایند بیماری کووید ۱۹ دیگر پایان یافته و لذا عدم توجه به دستورالعمل های بهداشتی باعث شد که به مرحله بحران بیماری برسیم.

میرزایی بیان داشت: عدم رعایت این اصول باعث افزایش چشمگیر موارد مثبت سرپایی و بستری بیماران در بیمارستان گردیده است .

وی ادامه داد: برای اینکه شاهد افزایش موارد بستری و فوت افراد نباشیم، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک بهترین راهکار خواهد بود.

وی گفت: متاسفانه در روزهای اخیر تعداد مبتلایان شرکت کننده در مراسم عروسی و عزاداری به شدت افزایش یافته است.

میرزایی تاکید کرد: برای قطع زنجیره انتقال لازم است برگزاری کلیه تجمعات، مراسم عزاداری و عروسی در منطقه سیستان ممنوع شده و مردم از حضور در تجمعات جدا اجتناب نمایند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل ضمن هشدار جدی، از همه ی مردم درخواست کرد برای حفظ سلامتی خود و اطرافیانشان اصول فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کرده، با استفاده از ماسک، شستن مکرر دستها و ماندن در خانه زنجیره انتقال بیماری را قطع نمایند.

وی گفت: با مشارکت و همدلی مردم بتوانیم این بیماری را در منطقه کنترل نموده و سلامت جامعه را تامین نماییم.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark