داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
تجلیل از ۶۲۹ فرهنگی نمونه سیستان و بلوچستان
کد مطلب: ۶۳۹۸۱
تاریخ انتشار:دوشنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۵
مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: ۶۲۹ فرهنگی نمونه این استان امروز همزمان با گرامیداشت هفته معلم در زاهدان مورد تجلیل قرار گرفتند.
تجلیل از ۶۲۹ فرهنگی نمونه سیستان و بلوچستان

به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: علیرضا نخعی مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان  گفت: امسال همزمان با هفته معلم ۵۸۵ معلم نمونه شهرستانی به همراه ۴۳ معلم نمونه استانی و یک معلم نمونه کشوری انتخاب شدند.

وی ادامه داد: برتری‌های علمی، ابتکار، خلاقیت، ایثارگری و ارائه الگو‌های برتر تدریس از مهمترین شاخص‌های انتخاب معلمان نمونه سیستان و بلوچستان بوده است.

نخعی با بیان اینکه معلمی شغل نیست؛ بلکه یک رسالت است گفت: رسالت معلم تنها آموختن علم و دانش نیست بلکه به عنوان الگو برای دانش آموزان در جامعه مطرح است.

وی با بیان اینکه مهمترین مشکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان نیروی انسانی است گفت: این استان با توجه به گستردگی و پراکندگی با کمبود ۱۲ هزار معلم روبرو است.

مدیر کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان افزود: در کشور به ازای هر ۱۲ دانش آموز یک نیرو و در این استان به ازای هر ۱۷ دانش آموز یک معلم وجود دارد به طوری که اگر ۱۲ هزار معلم جدید به این مجموعه افزوده شود این استان به میانگین کشوری می‌رسد.

وی ادامه داد: توجه به این نکته نیز ضروری است که سیستان و بلوچستان به دلیل پراکندگی نیازمند نیروی بیشتر است.

وی اضافه کرد: امسال هزار و ۲۴۴ نفر در آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان از طریق آزمون استخدام می‌شوند.

انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark